W piątek 29.09.2017 r. w szkole w Myślachowicach już po raz drugi obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wzajemnie sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia, a także przepytywali z niej mieszkańców wsi.

 

tabliczka mnożenia w Myślachowicach

 

W ramach podjętych działań, uczniowie klasy 3a z wychowawczynią Agnieszką Godyń (dyrektor szkoły) i klasy 3b razem z wychowawczynią Katarzyną Krząs, egzaminowali się wzajemnie ze znajomości tabliczki mnożenia.

 

W klasach starszych akcję koordynowała pani Aneta Brzóska. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wypytywali chętnych kolegów. Na 88 przeegzaminowanych uczniów, aż 86 uzyskało certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia.

 

Uczniowie nie ograniczyli się tylko do terenu szkoły, po skończonych lekcjach udali się pod opieką nauczycieli do centrum Myślachowic, gdzie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia m.in. druhów z OSP, pań z ośrodka zdrowia, pracowników Domu Kultury, ekspedientek sklepów, przechodniów oraz podróżnych oczekujących na autobus. Ku ogromnemu zaskoczeniu dzieci, mieszkańcy Myślachowic wspaniałe radzą sobie z tabliczką mnożenia i każdy uzyskał certyfikat. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnej zabawy, toteż ten dzień dostarczył uczniom mnóstwa pozytywnej energii.

 

 

Informacja przesłana przez Szkołę Podstawową w Myślachowicach