Grupa uczniów ze Szkół Podstawowych w Myślachowicach i w Psarach w dniach 1-5.10.2017 r. przebywała na obozie językowym Euroweek i wzięła udział w warsztatach, zorganizowanych w malowniczo położonej w Kotlinie Kłodzkiej miejscowości Lądek Zdrój.

 

euroweek 5.10.17

 

Uczniowie za Szkoły Podstawowej w Myślachowicach wraz z opiekunem panią Magdaleną Niewiedział oraz klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Psarach wraz z nauczycielkami - Karoliną Bandosz i Urszulą Lasoń, wzięli udział w warsztatach językowych, prowadzonych w postaci dyskusji, gier terenowych, debat oraz zajęć taneczno-sportowych.

 

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.


Uczniowie mieli możliwość poznać wolontariuszy z całego świata m.in z Peru, Indonezji, Tajlandii, Urugwaju, Ukrainy, Kenii i wielu innych. Dla niektórych była to - pierwszy raz w życiu - możliwość porozmawiania z obcokrajowcem, pierwsze uściśnięcie dłoni z kimś o innym kolorze skóry. Podczas zajęć uczniowie pokonywali nieśmiałość, błyszczeli pomysłami, uczyli się współpracy i współdziałania.

 

Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Po pokonaniu pierwszego onieśmielenia uczniowie brali aktywny udział we wszystkich formach nauki i zabawy zaproponowanych przez wolontariuszy. Uczestnicy są pod wielkim wrażeniem organizacji, przebiegu zajęć, a przede wszystkim entuzjazmu, którym zarażali wolontariusze. Reasumując, wszystkim się podobało i szkoły już planują kolejną wyprawę na Euroweek 2018.
 

Informacja została przesłana przez panią Magdalenę Niewiedział