Uroczystość Wszystkich Świętych w Polsce kojarzy się przede wszystkim z odwiedzaniem rodzinnych grobów, modlitwą, zapalaniem zniczy i składaniem kwiatów na grobach bliskich.

 

Listopad 1

 

Dzień Wszystkich Świętych, obchodzony 1 listopada, wprowadził dla całego kościoła papież Grzegorz IV w 834 roku jako symbol pamięci o zmarłych. Kontynuując tą tradycję Zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini Krystyna Barbara Siemek i Jarosław Okoczuk zapalili znicze i złożyli kwiaty pod trzebińskimi pomnikami.

 

Pielęgnujmy nasze wspomnienia, przywołując w myślach bliskich naszym sercom, choć już nieobecnych, szczególnie w takie dni jak dziś. Pamiętajmy też o zasłużonych, nieżyjących już Honorowych Obywatelach Trzebini oraz o naszych lokalnych bohaterach, czy tych bezimiennych ofiarach wojen i represji – powiedział burmistrz Jarosław Okoczuk.

 

Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższych dniach podczas jazdy samochodem, zwłaszcza w okolicy cmentarzy. Przypominamy o policyjnej „Akcji znicz” prowadzonej w całej Polsce do 2 listopada.