W placówkach na terenie Gminy Trzebinia, prowadzone są akcje edukacyjne, celem których jest zwrócenie uwagi na ustawowy obowiązek korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Sp Bolęcin

 

W czwartek 2.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Bolęcinie uczniowie podsumowali VII edycję Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” podczas „Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

 

W ramach konkursu:

  • 11 października 2017 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Podczas trwającego ponad godzinę spotkania, panowie policjanci przeszkolili uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z drogi, a także chętnie odpowiadali na pytania.

  • Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym, na najlepszy plakat promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Najlepsze plakaty z każdej klasy zdobią szkolny korytarz, pełniąc swoją rolę, zachęcając do dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

  • Uczniowie klas IV-VII zmierzyli się w konkursie wiedzy (utrzymanym w formule programu „1 z 10”).

  • Uczniowie klas I-VII wzięli udział w akcji promującej bezpieczeństwo wśród seniorów. W tym celu, podopieczni zapraszali seniorów na spacer po okolicy, ucząc się prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Zdobywali dzięki tej akcji „Certyfikaty Spaceru z Seniorem”. Spośród uczestników wylosowano trójkę uczniów, którzy otrzymali nagrody.

  • Uczniowie wszystkich klas otrzymali odblaskowe zawieszki ufundowane przez Radę Rodziców SP Bolęcin.

 

SP Bolecin odbl

 

Konkurs koordynował nauczyciel SP Bolęcin pan Łukasz Zając.

Informacja przesłana przez p. B. Kozikowską ze Szkoły Podstawowej w Bolęcinie

 
 

ODBLASKOWA SZKOŁA w SP nr 4

 

W poniedziałek 16 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez asp. Kazimierza Ścibisza i sierż. Łukasza Pacia z Komendy Powiatowej Policji Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie, inaugurującej realizację projektu Odblaskowa Szkoła. Celem projektu jest promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawią ich bezpieczeństwo zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. W ramach VIII edycji projektu uczniowie tworzyli m.in.: hasła i plakaty promujące zakładanie odblasków, brali udział w konkursach wiedzowych.

 

 SP4 odbl

SP4 odbl 

Informacja przesłana przez panią Katarzynę Majewską

 

Zobacz więcej: