Autorski program „Kocham Cię Polsko” realizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju umożliwia dzieciom poznać historię narodu polskiego, kultywować tradycje i kulturę Polaków. Ze śpiewem i tańcem przedszkolaki w czwartek 9.11.2017 r. odwiedziły Trzebińskie Centrum Administracyjne i Urząd Miasta w Trzebini.

 

PS Gaj kotyliony

 

Przedszkolaki z dumą i ze zrozumieniem głoszą katechizm polskiego dziecka. Ich udział, wraz z rodzicami i nauczycielami w trzebińskich obchodach Dnia Niepodległości, potęguje ich radość – twierdzi dyrektor Jadwiga Kiełbus. Podkreślając znaczenie nastawienia dorosłych do świadomego udziału dzieci w obchodach świąt narodowych. Dzięki współpracy przedszkola z rodzicami przedszkolaki z entuzjazmem biorą czynny udział w spotkaniach z Polakami, którzy pielęgnują historię swojego kraju, a nawet ją tworzą.

 

 

Dzieci wręczyły mieszkańcom Trzebini kotyliony głosząc – „Niech każdy wie, że jesteśmy Polakami”. Tłumacząc – „Cieszę się, że mogę chodzić do polskiego przedszkola, tańczyć i śpiewać z koleżankami (6- letnia Agatka), - tańczyć w stroju ułańskim – dodał 5 –letni Jakub, a ja przekrzykiwała 4 – letnia Lenka – tańczyć krakowiaka. Dzięki gościnności Starosty Chrzanowa przedszkolaki już 23 listopada odwiedzą starostwo, poznają celowość pracy polskich urzędników.

 

Informacja przesłana przez panią J.kiełbus