Gmina Trzebinia i Stowarzyszenie „Stacja Chrzanów" zapraszają na Dworzec PKP do Trzebini, gdzie w niedzielę 19 listopada br. odbędzie się wydarzenie z okazji 170 rocznicy uruchomienia Kolei Krakowsko – Górnośląskiej.

 

pociąg retro 11.2017

 

Przejazd specjalnym pociągiem retro prowadzonym parowozem Ty42-24 zestawionym z 3 historycznych wagonów serii Bwi z lat 1976-1977 będzie odbywał się tylko na podstawie zakupionych wcześniej biletów. Pomimo, że wszystkie bilety zostały już wyprzedane, zachęcamy do przyjścia i obejrzenia zabytkowego składu w całej okazałości.

 

- Widzę, że tego typu wydarzenia cieszą się dużą popularnością. Dzień Techniki Kolejowej, zorganizowany w kwietniu br. na dworcu w Trzebini przez Stowarzyszenie „Stacja Chrzanów" przyciągnął tłumy mieszkańców i przyjezdnych. To tylko motywacja do organizacji kolejnych takich przedsięwzięć - komentuje Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk - sam wybieram się z całą rodziną na przejażdżkę tym historycznym parowozem. Cieszę się, że te wydarzenia uświetniły obchody Jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini.

 

plaka pociąg retro11.2017


Pociąg z zabytkowymi wagonami przejedzie 4 kursy - 3 w kierunku Chrzanowa i 1 w kierunku Mysłowic. Czas trwania przejazdu na trasie Trzebinia - Chrzanów - Trzebnia ok. 45 min; na trasie Trzebinia - Mysłowice - Trzebinia ok. 2 h.

 

Zobacz wydarzenie na profilu Facebook https://www.facebook.com/events/1725032030863915/