Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” rusza właśnie z pilotażem nowej appki. Mieszkańcy mogą ją bezpłatnie pobrać, a do 30 listopada zgłosić do niej uwagi i swoje pomysły dotyczące jej funkcjonalności.

 

mzgk ECO harmonogram

 

Jeszcze większa czytelność, łatwiejsza i szybsza wymiana informacji pomiędzy mieszkańcami a Związkiem a nawet… możliwość sprawdzenia jakości powietrza – to cechy nowej aplikacji Eco Harmonogram, która od nowego roku zastąpi dotychczasowy Wywozik. 

- Przed uruchomieniem aplikacji chcemy poznać zdanie mieszkańców na jej temat. Naszym celem jest, by była jak najbardziej dopasowana i użyteczna dla przeciętnego użytkownika, który wszystkie niezbędne informacje o „systemie śmieciowym” będzie miał – tak jak swój telefon – w kieszeni – wyjaśnia Przemysław Deda, Przewodniczący Zarządu ZMGK.

 

Nowa aplikacja, poza już znanymi użytkownikom dotychczasowego Wywozika funkcjonalnościami, jak sprawdzanie terminu odbioru odpadów czy podstawowych informacji o segregacji będzie posiadała także nowe opcje. Wśród nich znajdzie się m.in. możliwość wysyłania mieszkańcom danego terenu informacji np. dotyczących zmiany terminu wywozu, rozpoczęciu odbioru odpadów zielonych czy przypomnień o niewrzucaniu do pojemników gorącego popiołu. Jeszcze prostsze będzie upewnienie się do jakiego pojemnika powinien trafić dany odpad, a zupełną nowością jest możliwość sprawdzenia jakości powietrza wg pomiarów najbliższej stacji.

 

- Czekamy na uwagi i sugestie mieszkańców, co jeszcze powinno znaleźć się w nowej aplikacji, aby appka jak najlepiej spełniała swoją rolę. Dokładnie przyglądniemy się propozycjom i jeśli tylko będzie techniczna możliwość wprowadzenia zmian, zrobimy to jeszcze przed oficjalnym startem aplikacji – zapewnia Przemysław Deda.

 

Uwagi i sugestie dot. Eco Harmonogramu można zgłaszać pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na fanpage’u Związku.

Bezpłatną aplikację Eco Harmonogram można pobrać na telefon z systemem Android, iOS lub WindowsPhone.

Informacja przekazana przez Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna"