Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini z dumą informuje o sukcesach swoich uczniów, tj.: zajęciu pierwszego miejsca w projekcie „Matematyka się liczy”, drugiego miejsca w literackim konkursie „Jesień w sztuce” i trzeciego miejsca w halowym turnieju piłki nożnej.

 

piłka halowa SP3

 

„Matematyka się liczy”

 

Od września 2017 r. uczniowie w całej Polsce zmagali się ze stworzeniem pracy na konkurs „Matematyka w twoim życiu" zorganizowany przez „Gazetę Wyborczą” w ramach akcji „Matematyka się liczy!". Zadanie polegało na kreatywnym przedstawieniu, w jaki sposób matematyka jest obecna na co dzień w życiu uczniów i szkoły. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 120 szkół z całej Polski. Zdobywcą I miejsca została Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Trzebini i dzięki temu otrzyma grant w wysokości 5.000 zł.

 

Zobacz informacje i film na ten temat w artykule "Za co uczniowie kochają matematykę"

 

Gratulujemy uczniom biorącym udział w konkursowym filmie: Andrzejowi Ptasińskiemu, Patrycji Nadskakuła, Michałowi Mirek, Katarzynie Ryzner, Nataszy Kozioł, Sandrze Leśniak, Jakubowi Gromadzik, Mateuszowi Lach, Patrykowi Klich, Erykowi Kawala, Klaudii Hajnrych, Amelii Dudzie, Izabeli Koziołko, Natalii Dziadek, Dominikowi Połowienia i Jakubowi Piłka oraz opiekunkom projektu: Teresie Hernik, Monice Freitag i Alicji Szczerbie. Nauczyciele składają szczególne podziękowania jednemu z rodziców, panu Mariuszowi Ptasińskiemu za pomoc i wsparcie techniczne oraz operatorskie.

 

„Jesień w sztuce"

 

W piatek 17 listopada 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Psarach, odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu „Jesień w sztuce", zorganizowanego przez Trzebińskie Centrum Kultury. Koncert miał charakter otwarty. Wśród nagrodzonych prac znalazło się opowiadanie napisane przez uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini - Kingę Mirek. Uczennica klasy V, którą do konkursu przygotowała pani Kinga Głowacz, zdobyła II miejsce pracą pt. „Skrzat Jesienny”. W trakcie koncertu oprócz prezentacji muzycznych, laureaci odczytali fragmenty swoich utworów.

 

jesien w sztuceSP3

 

Etap powiatowy halowej piłki nożnej chłopców

 

W dniu 6 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Regulicach odbył się etap powiatowy zawodów halowej piłki nożnej chłopców, w którym drużyna z SP 3 zdobyła 3 miejsce. W turnieju wystąpiło 5 najlepszych zespołów, zwycięzców etapów gminnych.

Gminę Trzebinia reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini w składzie: Oliwier Burdzy, Szymon Gruca, Kacper Kurmanowski, Jan Stefańczyk, Dominik Obrok, Dominik Mędrzyk, Mikołaj Godyń, Kacper Dulowski.

 

Wyniki:

SP 3 - SP Babice 2:1
SP 3 - SP 10 Chrzanów 0:4
SP 3 - SP Kwaczała 0:0
SP 3 - SP 4 Libiąż 1:2

 

 Informacja przesłana przez SP nr 3