Ustanowiony w dniu 29 listopada 1990 r. przez Parlament w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego to szczególny wyraz uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej. Święto obchodzone jest 21 listopada.

 

herb

 

Z tej okazji Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk w imieniu władz samorządowych Gminy Trzebinia przekazuje życzenia:

 

„Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy wszystkim pracownikom socjalnym serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za dotychczasową sumienną pracę i zaangażowanie na rzecz potrzebujących.

 

Pomoc społeczna jest niezbędna do przezwyciężenia trudności życiowych, których nie jesteśmy w stanie sami pokonać. I właśnie wtedy pracownik socjalny daje nam wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi. Przekonani, że przemyślana pomoc udzielana długofalowo zmienia coś więcej, niż tylko zewnętrzne okoliczności, dziękujemy za Państwa obecność i zaangażowanie.

 

Pozostając z wyrazami szacunku, w imieniu własnym oraz mieszkańców Trzebini życzymy, aby nigdy nie zabrakło Państwu energii, ciepła i wytrwałości do pełnienia tej szczególnej pracy. Życzymy również spełnienia wszelkich zawodowych ambicji i zamierzeń, a także pomyślności w życiu osobistym.”