Zdjęcie pałacu w Młoszowej, pt. „Baśniowy Pałac” autorstwa Krzysztofa Masiuka znalazło się wśród 20 zdjęć zaprezentowanych studentom oraz zwiedzającym wystawę „Fall in love with Poland by night”, zorganizowaną w dniach na Uniwersytecie Stanowym Georgia w Atlancie. Atlanta herbik

 

Za sprawą Polskiego Klubu Atlanta oraz Klubu Liderów Samorządowych „Poznańska”, w tym roku szerzej została zaprezentowana Polska. Jednym z elementów jej prezentacji była wystawa zdjęć projektu Krzysztofa Masiuka „Fall in love with Poland by night”. Fotografią, która szczególnie przypadła do gustu odwiedzającym, była nocna odsłona Pałacu w Młoszowej, która została później wystawiona w sali, gdzie odbywała się konferencja z udziałem władz uczelni, organizatorów oraz autora projektu, Krzysztofa Masiuka, podsumowująca część Polską dni kultur i krajów.

 

W dniach 06 – 17 listopada br. została zorganizowana wystawa „Fall in love with Poland by night” („Zakochaj się w Polsce nocą”), która towarzyszyła dniom kultur i narodów zorganizowanych przez Uniwersytet Stanowy Georgia w Atlancie. Organizatorem wystawy był Uniwersytet Stanowy Georgia w Atlancie przy współpracy Polskiego Klubu w Atlancie oraz Klubu Liderów Samorządowych „Poznańska”.

 

Pałac w Młoszowej

 

Specjalnie wybrano wystawę jako formę promocji Polski, która dzięki temu na pewno zostanie dostrzeżona wśród Amerykanów i ma szansę przybliżyć i spopularyzować nasz kraj. Na fotograficznych ambasadorów Polski podczas dni kultury narodów na Uniwersytecie Stanowym w Atlancie zostało wybranych 20 polskich miast i miejscowości. Dzięki zastosowaniu przez artystę Harolda Wilsona specjalnego płótna do produkcji zdjęć na ekspozycję, fotografie nabrały specjalnego wyglądu. Współinicjatorka wystawy, Bożena Radwańska Zayac, stwierdziła, „że piękne prace Krzysztofa Masiuka wspaniale pokazują Polskę, a dzięki wybraniu nocy, ten przekaz przenosi widza w jakiś zaczarowany świat, dzięki czemu wiele prezentowanych zabytków, czy obiektów nabiera niemal baśniowego wyglądu”. Dla młodych Amerykanów zainteresowanych światem, a zwłaszcza robiących zdjęcia, wystawa była doskonałą promocją Polski, jej najpiękniejszych miast i zabytków oraz w opinii wszystkich miała fenomenalne znaczenie dla przełamania panujących stereotypów na temat Polski w USA.

 

EXIBIT GSU 02 

 

Informacje o projekcie:

ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE NOCĄ jest autorskim projektem fotograficznym Krzysztofa Masiuka. Powstał podczas jego pobytu w Austrii i krajach starej UE, gdzie autor mieszkał przez wiele lat. Wziął się z potrzeby zmiany stereotypu Polaka i wyobrażenia o współczesnej Polsce, które zdecydowanie odbiegały od rzeczywistości. Krzysztof Masiuk postanowił przygotować projekt, który wykorzystując fotografię, jako źródło przekazu, miałby szansę wpłynąć na zmianę postrzegania Polski. Zdjęcia do projektu rozpoczął w roku 2011, a prace z przerwami trwają do dzisiaj. W międzyczasie, w roku 2013, wystawa została zaprezentowana we Francji, gdzie była 40 razy wyeksponowana w przestrzeni miejskiej oraz w galeriach artystycznych w największych miastach tego kraju. Ponadto została zaprezentowana Parlamentarzystom Europejskim w Pałacu Narodów w Strasburgu. Z uwagi na ciepłe przyjęcie zdjęć projektu przez Francuzów oraz doskonały odbiór, wystawa z nowymi zdjęciami została ponownie zaprezentowana w latach 2014 i 2015 we Francji, gdzie kolejny raz otrzymała bardzo dobre recenzje. Została wyeksponowana m.in. w Bibliotece Paryskiej. Oprócz wystaw zagranicznych projekt by prezentowany w ponad 30 miastach w Polsce, gdzie spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami. Klub Liderów Samorządowych „Poznańska” planuje w 2018 roku zaprezentować Polskę na zdjęciach Krzysztofa Masiuka w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

zdjecia atlanta11.2017

 

Informacje o autorze zdjęć:

Krzysztof Masiuk jest góralem z urodzenia, pochodzenia i z tego, co mu w duszy gra. Ukończył studia pedagogiczne w Krakowie na Wyższej Szkole Pedagogicznej. W latach 80tych zaangażowany bardzo mocno w ruch odrodzenia harcerstwa. Był długoletnim drużynowym 13. DSH im. Józefa Grzesiaka „Czarnej 13” z Suchej Beskidzkiej. Od najmłodszych lat robił zdjęcia, przechodząc kolejne etapy techniki fotograficznej od aparatów „Druh” i „Smiena”, przez kultowego „FED” i „ZENIT” po cyfrowego „Canon”. Jest autorem wielu wystaw fotograficznych, głównie z wypraw turystycznych i rejsów żeglarskich, w których uczestniczył. Za swoje zdjęcia nagradzany na konkursach fotograficznych w Austrii i Niemczech. Najbardziej znanym jego projektem fotograficznym jest „Zakochaj się w Polsce nocą”. W chwili obecnej pracuje nad kolejną częścią projektu „Młodość i Woda = Dwa Żywioły”.

 

Zobacz więcej zdjęć

Informacja przekazana przez Klub Liderów Samorządowych "Poznańska"