W piątek 01.12.2017 r. rozpocznie się 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Od 1 do 3 grudnia klienci w sklepie Intermarché w Trzebini będą mogli przekazać wolontariuszom produkty żywnościowe.

 

intermarche

Jak wynika z sondażu CBOS z 2016 r. ponad połowa Polaków (65 proc.) uważa, że trzeba być bardziej wrażliwym i gotowym do niesienia pomocy innym ludziom. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym stajemy się bardziej wrażliwi i angażujemy się w liczne akcje właśnie na rzecz najbardziej potrzebujących. Dlatego Banki Żywności od 1996 r. w okresie przedświątecznym prowadzą zbiórkę produktów spożywczych w sklepach na terenie całej Polski. Tegoroczna akcja odbywa się łącznie w blisko 3 000 punktów sprzedaży, w ponad 500 miejscowościach i wspiera ją rekordowa liczba 55 000 wolontariuszy.

 

Planując święta, myślimy o tym co ugotujemy, upieczemy, jak doprawimy świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

 

Uczestnictwo w Świątecznej Zbiórce Żywności jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić wybrany sklep Intermarché między 1 a 3 grudnia, zakupić kilka dodatkowych produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, a następnie przekazać wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Produkty zebrane w Intermarché trafią do 22 najbliżej zlokalizowanych Banków Żywności, a następnie zostaną przekazane lokalnym organizacjom społecznym, których odbiorcami są hospicja, schroniska dla ofiar przemocy, domy samotnej matki, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Szczególnie mile widziane będą: konserwy, mąka, olej, cukier, słodycze, bakalie oraz przetwory owocowe i warzywne.

 

świąteczna zbiórka intermarche

 

Jako Grupa Muszkieterów aktywnie włączamy się w działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Stale współpracujemy z Bankami Żywności m.in. przy bożonarodzeniowych i wielkanocnych zbiórkach żywności. Cieszymy się, że możemy brać udział w akcjach, które mają wymierny wpływ na życie ludzi. Chcemy, by osoby najbardziej potrzebujące, w  radosnym czasie świąt nie musiały martwić się o ciepły posiłek. Właśnie dlatego zachęcamy wszystkich naszych Klientów do udziału w tej akcji – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

 

Grupa Muszkieterów to obecna od 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie około 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

 

Wszystkie adresy sklepów znajdują się na stronie: www.intermarche.pl

 

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Eliza Orepiuk-Szymura

Dyrektor Komunikacji i Informacji

ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

tel. 61 665 12 09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.