16 grudnia 2017 r. Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk zaprasza na trzebiński Rynek, gdzie w godzinach 14:00 - 17:00 odbędzie się przedświąteczne spotkanie mieszkańców miasta i gminy.

 

Wigilia w Trzebini 2017

 

Przygotowano budki z ozdobami bożonarodzeniowymi, degustację wigilijnych potraw, animacje dla dzieci, warsztaty malowania bombek i ozdób  choinkowych. Spotkanie umilą kolędy wykonywane przez dzieci z trzebińskich przedszkoli oraz Chór "Echo". 

 

Po raz siódmy dzięki Orlen Południe zostanie przeprowadzona eko-akcja pn. "Kto nie zbiera ten nie odbiera". Za przyniesione co najmniej 5 kg makulatury można będzie dostać pachnące świętami mini drzewko. 

 

Przeprowadzona zostanie także loteria charytatywna, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dla 8-letniej mieszkanki gminy Trzebinia - Julki. Kupując los za 5 zł można pomóc ciężko chorej dziewczynce, a jednocześnie zyskać szansę wylosowania atrakcyjnych nagród tj. m.in.: telewizory, kuchenki mikrofalowe, suszarki, blendery, drukarkę. Każdy los więcej zwiększa szanse na wygraną. Sprzedaż losów odbywać się będzie tylko podczas Wigilii na trzebińskim Rynku, a losowanie nagród nastąpi pod koniec uroczystości.


Julka to pełna życia dziewczynka, która urodziła się zdrowa z 10 punktami apgar. W wieku 4 lat zaczęła bardzo tyć, po dwóch miesiącach ciągłych badań i hospitalizacji w szpitalu w Katowicach-Ligota, stwierdzono u niej bardzo ciężką genetyczną i nieuleczalną chorobę ROHHAD. Na całym świecie choruje na nią około 30 osób.

 

Wigilia plakat2017

Serdecznie zapraszamy!