Podczas grudniowego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski odbywającego się w Niepołomicach, wręczone zostały nagrody w dwóch konkursach: Rankingu Gmin Małopolski oraz Plebiscycie Edukacyjna Gmina Małopolski. Zarówno w jednym, jak i w drugim Gmina Trzebinia może pochwalić się wyróżnieniami.

 

 

W Rankingu Gmin Małopolski, którego celem jest wyłonienie i promowanie gmin przodujących pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego, Trzebinia zdobyła zaszczytne, pierwsze miejsce spośród gmin powiatu chrzanowskiego. Należy podkreślić, że ocenie poddano wszystkie małopolskie gminy, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, biorąc pod uwagę obiektywne wskaźniki pochodzące m.in. z informacji dostępnej z GUS.

 

Trzebinia została też laureatem Plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Konkurs ten promuje gminy, które są najbardziej aktywne w dziedzinie edukacji oraz które inwestują w rozwój swoich mieszkańców i w interesujący sposób zachęcają ich do uczenia się.

Gminy, które zgłosiły się do konkursu, prezentowały bardzo wysoki poziom zaangażowania w działania edukacyjne, realizowane na swoim terenie, a także dużą pomysłowość, jeśli chodzi o zainteresowanie nimi mieszkańców gminy – wyjaśnia Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy znaleźć się w tym prestiżowym gronie – podsumował Jarosław Okoczuk, Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini - przedstawiciel gminy Trzebinia podczas Gali w Niepołomicach.

 

Do finału konkursu Edukacyjna Gmina Małopolski oprócz Trzebini zakwalifikowały się również gminy: Wietrzychowice (Grand Prix), Kęty, Oświęcim, Wojnicz, Bochnia, Dębno, Sękowa, Skrzyszów i Słomniki.