Gazeta Wyborcza, TVP Sport oraz Radio Zet podsumowały ubiegłoroczną akcję POLSKA BIEGA. W całym kraju w tym pożytecznym przedsięwzięciu uczestniczyło blisko 60 tysięcy osób, w tym także biegacze z gminy Trzebinia.

Akcja została przeprowadzano w dniach 29-30 września ubiegłego roku. Ogółem w całej Polsce zorganizowano ponad 400 biegów w różnych miejscowościach. Pod względem frekwencyjnym najwięcej osób wybiegło na trasę w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo aż 3588.


Wysoko w rankingu frekwencyjnym uplasowała się także gmina Trzebinia, która z liczbą 520 uczestników zajęła jedenaste miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. W naszym przypadku byli to uczestnicy organizowanego od pięciu lat Trzebińskiego Biegu Trzeźwości.


W podziękowaniu za organizację trzebińskiego biegu i włączenie się do akcji POLSKA BIEGA jej organizatorzy przesłali ostatnio na ręce burmistrza Trzebini - Adama Adamczyka pamiątkowy dyplom, pod którym swoje podpisy złożyli: Piotr Pacewicz - zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej", Robert Korzeniowski - dyrektor TVP Sport oraz Robert Kozyra - prezes i redaktor naczelny Radia Zet. (RS)

 

Fot.: Pamiątkowy dyplom dla burmistrza Trzebini od organizatorów akcji POLSKA BIEGA.