W sobotę 16.12.2017 r. zaproszeni przez Burmistrza Trzebini Adama Adamczyka mieszkańcy Gminy Trzebinia spotkali się na Rynku aby wspólnie kolędować, skosztować świątecznych potraw i zrobić zakupy na kiermaszu bożonarodzeniowym.

 

wigilia na trzebińskim rynku

 

Organizowana już po raz siódmy impreza rozpoczęła się występem Chóru „Echo” pod dyrekcją Agnieszki Treli-Jochymek, który zaprosił zgromadzonych mieszkańców do wspólnego śpiewania kolęd.

 

Następnie życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom: Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oraz ksiądz z parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła Artur Zdebski. W dalszej kolejności wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” organizowanego przez Trzebińskie Centrum Kultury oraz laureatom „V Gminnego Konkursu Plastycznego dla Przedszkoli na najpiękniejszą kartkę świąteczną” (organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini). Ogromnym zainteresowaniem zebranych cieszył się program pt „Świąteczne kolędowanie” przygotowany przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta - dzieci z trzebińskich przedszkoli.

 

wigilia na rynku2017005

 

Dużym powodzeniem cieszyły się także, organizowane po raz pierwszy, świąteczne warsztaty samodzielnego malowania bombek oraz ozdób choinkowych. Uczestnicy warsztatów wykonaną przez siebie bombkę mogli zabrać.

 

wigilia na rynku2017013

 

wigilia na rynku2017014

 

Od wielu lat organizację Wigilii na trzebińskim Rynku wspomaga firma Orlen Południe S.A. Tak było i w tym roku. Dzięki jej zaangażowaniu mieszkańcy mogli skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez lokalne restauracje. Po raz siódmy dzięki Orlen Południe została przeprowadzona eko-akcja pn. "Kto nie zbiera ten nie odbiera". Za przyniesione co najmniej 5 kg makulatury można było dostać pachnące świętami mini drzewko. Podczas tegorocznej akcji zebrano 3 tony 600 kg makulatury o wartości 540,00 zł. Dochód ze zbiórki makulatury przeznaczony został dla Szkoły Podstawowej w Psarach, na zakup wyposażenia szkolnej stołówki.

 

wigilia na rynku2017002

 

Dla najmłodszych Orlen Południe S.A. przygotował ekologiczne warsztaty – tworzenia karmników, wiatraków z butelek PET, ekologiczne quizy, malowanie twarzy i kącik plastyczny, gdzie tworzono ekologiczne dekoracje świąteczne, a także ozdabiano styropianowe bombki, ozdoby z gipsu oraz tworzono dekoracje z filcu. Uczestników Wigilii częstowano gorącą czekoladą i herbatą malinową, rozdawano również gadżety odblaskowe z logo Orlen Południe.

 

wigilia na rynku2017003

 

Podczas Wigilii na trzebińskim Rynku było nie tylko smacznie, muzycznie i kolorowo, ale także świątecznie i charytatywnie, gdyż w trakcie imprezy prowadzona była loteria świąteczna, z której dochód przeznaczono na rzecz 8-letniej Julki mieszkanki Trzebini. Do wygrania było wiele cennych nagród m.in.: pakiety promocyjne, telewizory, kuchenka mikrofalowa i zestawy kosmetyków. Podczas sobotniej imprezy odbyła się też premiera niedawno wydanej płyty trzebińskiego Chóru ECHO.

 

Impreza została objęta patronatem medialnym przez Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz Portal społecznościowo-informacyjny „Chrzanowski 24".

Organizatorami „Wigilii na trzebińskim Rynku” była Gmina Trzebinia oraz Trzebińskie Centrum Kultury. Głównym darczyńcą Wigilii była firma Orlen Południe S.A.

 

ZOBACZ galerię zdjęc TCK