Zapraszamy do przyłączenia się do akcji na rzecz oddziałów neonatologicznych oraz wzięcia udziału w harcerskiej grze miejskiej "niech GRA orkiestra!", organizowanej w Trzebini z okazji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - termin zapisów upływa o północy 12.01.2018 r.

Grafika przedstawia tytuł gry, serce WOŚP oraz loga TCK i ZHP w Trzebini

 

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018 r. (niedziela), a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

 

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

 

Trzebińcy harcerze, włączając się w akcję zbiórki funduszy, organizują grę miejską "niech GRA orkiestra!", która będzie się odbywać w 3-6 osobowych zespołach (pod opieką pełnoletniego opiekuna). Symboliczna kwota wpisowa wynosi 1 zł, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na akcję WOŚP

 

Start w niedzielę 14.01.2018 r. o godz. 12.00 na Rynku w Trzebini - zgłoszenia przedłużono i trwają do godz. 23.59 w piątek 12. stycznia, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgodnie z zapisem w regulaminie możliwa jest też rejestracja w dniu gry od 11.00 do 12.00 w punkcie startowym na Rynku Trzebińskim.


Regulamin gry:
http://trzebinia.zhp.pl/wp-content/uploads/2018/01/regulaminiechgra.pdf

 

Informacje przekazane przez hufiec ZHP w Trzebini oraz ze strony WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY