W dniu 29.01.2018 r. w kinie "Sokół" w Trzebini odbył się premierowy pokaz filmu o Trzebini, który został zrealizowany w ramach popularnego cyklu "Z Andrusem po Galicji".

 Zdjęcie przedstawia kadr z filmu

 

Zorganizowano dwa pokazy, o godz. 17.30 i 18.30, a zgromadzeni na sali kinowej widzowie mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie utrzymany w humorystycznym tonie film o Trzebini, nakręcony w sierpniu 2017 r.

 

Gospodarzem każdego odcinka serii jest Artur Andrus - znany dziennikarz i artysta kabaretowy, a ponadto poeta i Mistrz Mowy Polskiej. Autorem filmu jest Tomasz Paulukiewicz, który przyjechał do Trzebini, by spotkać się z widzami w Kinie „Sokół”.

 

Pokaz filmu o Trzebini - kadr początkowy

 

Pokaz filmu o Trzebini - widownia przed rozpoczęciem seansu

 

Pokaz filmu o Trzebini - widzowie w czasie seansu

 

W filmie zaprezentowano wywiady z ciekawymi ludźmi z Trzebini, lokalnymi pasjonatami, karmicielami smoków, sportowcami, artystami i przedsiębiorcami, a także różne ciekawostki o regionie. Ponadto na dalszym planie pojawia się pewien intrygujący motyw, którego znaczenie zostaje wyjaśnione pod koniec filmu.

 

Akcentem charakterystycznym dla całego cyklu "Z Andrusem po Galicji" jest piosenka, którą Artur Andrus układa na temat każdej odwiedzanej miejscowości - piosenka o Trzebini, wykonana w dość nietypowej scenerii, ma nie tylko niezaprzeczalny walor kabaretowy, ale też odniesienia do miejsc i zjawisk doskonale znanych mieszkańcom.

 

Pokaz filmu o Trzebini - Tomasz Paulukiewicz

 

Pokaz filmu o Trzebini - Jarosław Okoczuk

 

Realizację filmu sfinansowano ze środków Gminy Trzebinia. Jego premiera w telewizji ogólnopolskiej dopiero się odbędzie, a obecnie można go zobaczyć na stronie TVP Rzeszów pod adresem: http://rzeszow.tvp.pl/35639493/trzebinia

 

Więcej informacji o serii „Z Andrusem po Galicji” na profilu Facebook: https://pl-pl.facebook.com/Z-Andrusem-po-Galicji-1686470711589957/