W niedzielę 6 kwietnia 2008 roku swoje 103 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka gminy Trzebinia - Pani Helena Zembala. Z tej okazji urodzinowe życzenia złożyli dostojnej Jubilatce przedstawiciele gminy Trzebinia.

W imieniu trzebińskich władz samorządowych najserdeczniejsze życzenia urodzinowe najstarszej mieszkance gminy Trzebinia złożyli osobiście: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini - Marzena Bober oraz zastępca burmistrza Trzebini - Wiesław Pierzchała. Od przedstawicieli gminy Jubilatka otrzymała kosz z kwiatami, prezent w postaci radioodbiornika i list gratulacyjny wystosowany przez burmistrza Trzebini - Adama Adamczyka.


- Pani Helenie Zembali z okazji 103 rocznicy urodzin składam kolejne życzenia długich jeszcze lat w zdrowiu, spokoju oraz radości w kręgu bliskich. Jestem niezmiernie dumny, że wśród mieszkańców naszej gminy, mają miejsce tak piękne i wyjątkowe wydarzenia. Do najbliższej Rodziny Pani Heleny kieruję podziękowania za troskliwą opiekę, pozwalającą cieszyć się Drogiej Jubilatce dobrym samopoczuciem - napisał w liście skierowanym na ręce Jubilatki burmistrz Trzebini - Adam Adamczyk.


Najstarsza trzebinianka - Pani Helena Zembala (z domu Mazgała) urodziła się w Młoszowej koło Trzebini i z tą miejscowością związała całe swoje życie. W roku 1926 zawarła związek małżeński z Romualdem Zembalą. Urodziła czwórkę dzieci - 3 córki i jednego syna. Doczekała się 8 wnuków, 15 prawnuków i 9 praprawnuków. Od 27 lat jest wdową. Mimo zaawansowanego wieku i ograniczonej sprawności fizycznej Jubilatka cieszy się bardzo dobrą pamięcią i z łatwością przywołuje różne fakty z przeszłości.


Aktualnie Pani Helena Zembala mieszka w Młoszowej razem z córką, wnuczką z mężem oraz prawnuczką z mężem i dwoma synami. Tym samym wszyscy domownicy tworzą rzadko spotykaną w dzisiejszych czasach pięciopokoleniową rodzinę. Warto przy tym podkreślić, że wszyscy domownicy darzą Jubilatkę szacunkiem i otaczają serdeczną troską.


Na uwagę zasługuje fakt, że Pani Helena Zembala jest jedną z trzech najstarszych, żyjących osób na terenie powiatu chrzanowskiego. Pozostałe dwie Panie są mieszkankami gminy Chrzanów i również w tym roku obchodziły 103 urodziny. (RS)

 

Fot.: Helena Zembala w otoczeniu Rodziny oraz przedstawicieli gminy Trzebinia.