W sobotę 26 kwietnia 2008 roku odbędzie się V Jubileuszowy Rekreacyjny Rajd Rowerowy na trasie z Krakowa do Trzebini. Patronat nad imprezą będą sprawować przewodnicząca Rady Miasta Krakowa - Małgorzata Radwan-Ballada oraz przewodniczący Rady Miasta Trzebini - Stanisław Szczurek.

Celem organizowanego od 2004 roku rajdu jest propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej i zdrowej formy spędzania wolnego czasu. Impreza również ma na celu promocję walorów turystyczno - rekreacyjnych Małopolski Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem trzebińskich atrakcji - Puszczy Dulowskiej i Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej.


Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich impreza zostanie zainaugurowana w rejonie Cichego Kącika na krakowskich Błoniach, gdzie w godzinach od 10.00 do 11.00 przyjmowane będą zapisy osób chcących wziąć udział w rajdzie. Z kolei start planowany jest na godz. 11.15 z pobliskiej ulicy Mydlnickiej. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania około 48 km. Po przez most na Rudawie wyruszą w kierunku Kryspinowa, by malowniczymi drogami przez Budzyń, Cholerzyn, Mników, Czułów, Baczyn, Kopce, Rudno i Puszczę Dulowską dotrzeć do Młoszowej w gminie Trzebinia.


Zakończenie i podsumowanie imprezy będzie miało miejsce około godz. 14.30-15.00 w Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej. Wcześniej będzie można wysłuchać koncertu zespołu „Jack Band" oraz prezentacji zespołów działających w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini. Na mecie wśród wszystkich uczestników rajdu, którzy dotrą z Krakowa do Młoszowej, rozlosowane zostaną nagrody, w tym 2 rowery ufundowane przez patronów imprezy - przewodniczących rad miejskich Krakowa i Trzebini. Przewidziano również nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu, które ufunduje burmistrz Trzebini - Adam Adamczyk.


Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o dokonywanie zgłoszeń w Referacie Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10 (tel. 032/61-10-955, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Udział w rajdzie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom opiekę medyczną, gorący posiłek, napoje chłodzące oraz transport osób i rowerów na trasie Trzebinia - Kraków i Młoszowa-Kraków. Szczegółowy regulamin rajdu jest dostępny na stronie internetowej gminy Trzebinia (www.trzebinia.pl) w zakładce: V Jubileuszowy Rekreacyjny Rajd Rowerowy.


Głównym organizatorem rajdu jest Urząd Miasta w Trzebini. Organizację imprezy wspierają ponadto: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trzebini; Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka" w Trzebini; Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Krakowski; Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Krakowie; Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca w Trzebini; Sklepy Rowerowe „Autobike" (www.autobike.com.pl).


Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym IV Rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym Kraków-Trzebinia wzięła udział rekordowa ilość aż 468 miłośników dwóch kółek. Obok licznych uczestników z Krakowa, Chrzanowa i Trzebini w rajdzie uczestniczyli rowerzyści m.in. z Wieliczki, Krzeszowic, Libiąża, Jaworzna, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Sławkowa, Mysłowic, Katowic, Tarnowa, Wodzisławia Śląskiego, Siemianowic, Tych, Gorlic a nawet tak odległych miast jak Ostrowiec Świętokrzyski i Świnoujście. (RS)


Fot.: W ubiegłorocznym rajdzie uczestniczyło blisko 470 miłośników dwóch kółek.

 

Patronat medialny imprezy: