Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini zaprasza w dniu 1 maja 2008 roku o godzinie 18.00 do Kina „Sokół" na maraton filmowy, w trakcie którego będzie można zobaczyć trzy popularne polskie filmy: dwie komedie obyczajowe „Futro" i „Rezerwat" oraz dramat „Jasne błękitne okna".

- Bilet na wszystkie trzy filmy oferujemy w atrakcyjnej cenie 20 złotych od osoby. Ponadto w przerwach pomiędzy filmami zapraszamy wszystkich uczestników maratonu filmowego na degustację polskich potraw - zachęca Artur Gomółka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini.


Dodatkowe informacje na temat organizowanego maratonu filmowego można uzyskać w trzebińskim Kinie „Sokół" przy ulicy Kościuszki 74, tel. (0-32) 61-10-621, www.kinotrzebinia.pl

 

Opisy filmów:

 

FUTRO (101 minut, komedia obyczajowa)
Pierwsza Komunia Jakuba zapowiada się bardzo okazale - wymyślne potrawy, piękny dom i fura prezentów. Henryk, dziadek Kubusia, postarał się o to, by olśnić wszystkich zaproszonych gości. Starannie przygotowany plan przyjęcia zostanie jednak wystawiony na poważną próbę za sprawą poczynań pedantycznego szwagra, depresyjnej synowej i uzdolnionych pirotechnicznie dzieci. Wkrótce na jaw wyjdą ponure rodzinne sekrety, pokoje willi staną się polem bitwy, a wierne dotąd przedmioty zaczną odmawiać posłuszeństwa. Na domiar złego na przyjęciu pojawi się - zupełnie niespodziewanie - katechetka Jakuba...

 

JASNE BŁĘKITNE OKNA (95 minut, dramat)
Beata podczas imprezy odbiera telefon. Nie wie jeszcze, że zmieni on jej życie. Krótka, ale pełna ciepła rozmowa z przyjaciółką z dzieciństwa, Sygitą, sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia...Beata i Syguta dorastały w małym miasteczku. Przyrzekły sobie, że nic ich nie rozdzieli. Jednak Beata wybrała życie w wielkim mieście i drogę kariery, okupionej często samotnością i upokorzeniami. Sygita, choć jej życie rodzinne nie przypomina sielanki, znalazła swoje miejsce w rodzinnych Maciejowicach u boku męża i córeczki. Ponowne spotkanie po latach budzi uśpioną przyjaźń, która zostanie wystawiona na ciężką próbę.

 

REZERWAT (100 minut, komedia obyczajowa)
Fotograf Marcin Wilczyński, po rozstaniu z dziewczyną, wprowadza się do podupadłej kamienicy na warszawskiej Pradze. Właściciel budynku zleca mu wykonanie serii zdjęć ilustrujących fatalny stan posesji. Marcin fotografując sąsiadów i okolice kamienicy, odkrywa zupełnie nowy świat, który stopniowo zaczyna go fascynować i w którym doświadcza serii zdarzeń, które zmieniają jego życie, przysparzając mu nowych przyjaciół i wrogów.
(RS)

 

Fot.: Kino „Sokół" w Trzebini.