Burmistrz Miasta Trzebini - Adam Adamczyk, Przewodniczący Rady Miasta Trzebini - Stanisław Szczurek oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini zapraszają mieszkańców gminy Trzebinia do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczną się w dniu 3 maja 2008 roku o godzinie 14.00 na trzebińskim Rynku od uroczystego apelu powiązanego z obchodami Dnia Strażaka. Następnie zaplanowano koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz przemarsz uczestników uroczystości - przedstawicieli władz samorządowych oraz delegacji miejscowych szkół i organizacji pozarządowych do Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, gdzie o godzinie 15.00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz druhów OSP z udziałem Chóru „Echo".


Z kolei o godzinie 16.30 w Domu Kultury „Sokół" w Trzebini zaprezentowany zostanie program artystyczny pt. Młodzi pamiętają o historii" w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini-Sierszy. Następnie odbędzie się koncert z cyklu „Wielcy nieobecni" z udziałem Joachima Perlika i zespołu Moment, którzy zagrają utwory muzyczne Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Anny Jantar, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona i Marka Grechuty. Wstęp na koncert jest  bezpłatny. (RS)

 

Fot.: Trzebińskim uroczystościom będzie towarzyszył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.