Spółka Orlen Oil, należąca do grupy PKN Orlen, uruchomiła w Trzebini centralny magazyn. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 70 osób. Inwestycja znacząco wpłynie na obniżenie kosztów logistyki w firmie. 

magazyn4

Podczas uroczystości otwarcia magazynu

Nowy magazyn ma powierzchnię 6 tys. mkw. Powstał na terenie trzebińskiej rafinerii.

- Od pomysłu do jego realizacji upłynęło zaledwie 1,5 roku. Inwestycję zrealizowaliśmy w błyskawicznym czasie. To jeden z elementów naszej strategi i wizji na przyszłość – mówił goszczący w Trzebini Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Przypomniał, że jeszcze w 2014 roku plany wobec rafinerii w Trzebini czy tej w Jedliczach dotyczyły wygaszenia tych spółek. Podobne były wobec Orlen Oil.

- Spółki zależne miały być rozparcelowane i sprzedane za niewielkie pieniądze. Wraz z moimi ludźmi miałem inne plany. Siłą Orlenu jest cała grupa – podkreślił prezes Obajtek. I dodał:

- Spółka Orlen Oil 2015 rok zamykała stratą. Była zarządzana w sposób niewłaściwy. Ponosiła duże wydatki związane z logistyką. Nawet na stacjach Orlenu nie zawsze były jej produkty.

Stąd decyzja o budowie nowego magazynu centralnego. Obiekt jest w pełni zautomatyzowany. Będzie tam wykonywanych około 10 tys. operacji dziennie. W spółce zatrudnienie może znaleźć dodatkowych 70 osób.

magazyn3

Nowy magazyn jest w pełni zautomatyzowany

Podczas wizyty w Trzebini prezes Obajtek wspomniał też o innych inwestycjach, między innymi o rozpoczętej w Trzebini budowie instalacji do produkcji zielonego glikolu, zwiększonej produkcji biodiesla czy planach dotyczących produkcji wodoru.

Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, który również uczestniczył w uroczystym otwarciu magazynu, pogratulował realizacji inwestycji.