28 sierpnia 2018 r. Gmina Trzebinia podpisała Umowę darowizny dotyczącą przekazania oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli w naszej gminie.Trzynaście oczyszczaczy trafiło do placówek prowadzonych przez jst w Gminie Trzebinia.

LIFE IP Malopolska

 

Oczyszczacze zostały przekazana przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

 

Zobacz Relację z uroczystej akcji edukacyjnej dotyczącącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza z udziałem przedszkolaków.

3 października 2018 roku w przedszkolu w Młoszowej odbyła się uroczystość pn. „Czyste powietrze to oczywiste” dotycząca zanieczyszczenia powietrza, z udziałem wszystkich przedszkolaków i zaproszonych Gości, min. Sołtysa Młoszowej P. Bożeny Adamczyk, Przewodniczącej Rady Rodziców Przedszkola P. Marzeny Zabrzańskiej Pracowników Przedszkola.


Uroczystość przygotowana przez naucz. Elżbietę Pabis, rozpoczęła się odczytaniem Listu od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy skierowanego do Rodziców i Nauczycieli, którym na sercu leży ochrona i czystość powietrza. Bardzo ważnym punktem uroczystego spotkania był występ artystyczny dzieci 4 i 5-letnich z grupy III. Żabki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie odbyły się zabawy i konkursy dla każdej z grup.

PS Mloszowa

Uroczystość ta była zwieńczeniem wcześniej prowadzonej w przedszkolu akcji edukacyjnej zorganizowanej przez nauczyciela Elżbietę Pabis. Jako koordynator, przeprowadziła w każdej grupie zajęcia związane z oczyszczaczem powietrza. Dzieci dowiedziały się, jak działa urządzenie oraz jaką pełni rolę. Poznały wartość powietrza i jego właściwości. Obserwowały doświadczenia i biorąc udział w zabawach badawczych, miały możliwość zobaczyć i odczuć, iż powietrze istnieje w człowieku, w przedmiotach, nie ma koloru, smaku i zapachu oraz potrafi wprawiać w ruch różne przedmioty. Wszystkie grupy otrzymały od nauczycielki plakaty pod hasłem: „wszyscy tworzymy atmosferę”, które zostały umieszczone w centralnym miejscu w każdej sali.

Informacja nadesłana przez Magdalenę Chamik ZSP w Młoszowej