W poniedziałek 19 listopada 2018 r., w Domu Kultury w Myślachowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno - Historyczny pn. "Matematyka z historią w tle".

konkurs mat19.11.20182

Konkurs swoją obecnością zaszczycił pan burmistrz elekt Jarosław Okoczuk. Konkurs jest jednym z punktów projektu "Dla Niepodległej", napisanego przez panie Anetę Brzóska, Barbarę Gozdek - Lurka i Sylwię Brzózka w ramach Ogólnopolskiego Konkursu NBP "100 grantów na 100 - lecie niepodległości".

konkurs mat19.11.20181

Projekt znalazł się wśród laureatów i szkoła pozyskała na jego realizację grant w wysokości 5.000 zł. W konkursie wzięło udział 24 uczestników ze szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego. I część konkursu polegała na rozwiązaniu indywidualnym przez uczniów testu z matematyki. Druga, do której przeszły 4 drużyny dwuosobowe na grze wielkoformatowej "Trudna niepodległość", gdzie zespoły zmierzyły się z historią Polski, a szczególnie z trudami w walce o odzyskanie niepodległości.

konkurs matemat19.11.20184

Po zaciętej walce wygrali: I miejsce - SP w Dulowej, drużyna w składzie: Filip Baciak i Piotr Jędrzejczyk pod opieką p. L. Ziajki, II miejsce - SP w Młoszowej, drużyna w składzie: Szymon Łacina i Zofia Żuradzka pod opieką p. S. Rejdych, III miejsce - SP nr 8 w Trzebini, drużyna w składzie: Maciej Duda i Kacper Siejka pod opieką p. Pauliny Wyrębak, Wyróżnienie - SP nr 4, drużyna w składzie: Alessio Głownia i Bartłomiej Korbiel pod opieką p. J. Kowalskiej - Bońkowskiej.

konkurs matemat19.11.20183

Konkurs zorganizowały panie: A. Brzóska, B. Gozdek - Lurka, I. Leś - Kubik. W przerwie konkursu uczestnicy mogli podziwiać występ uczniów SP w Myślachowicach przygotowany pod kierunkiem pań: K. Kałuża i M. Niewiedział.

Informacja nadesłana przez SP w Myślachowicach