Coraz krótsze i zimniejsze dni sprawiają, że okazji do popołudniowych harców na świeżym powietrzu też jest mniej, ale popołudnia w przedszkolu wcale nie muszą być nudne. Najlepszym na to dowodem są organizowane w Niepublicznym Przedszkolu Chmurkowe Opowieści w Trzebini bezpłatne kółka zainteresowań dla dzieci.

chmurk teatralne

Codziennie dzieci mogą uczestniczyć w innym kółku, które odpowiada ich zainteresowaniom i pasjom. Przedszkolaki mogą wybierać spośród kółek: konstruktorów, literacko-teatralnego, plastycznego, szachów japońskich Dobutsu Shogi, a także uczestniczyć w zbiórkach zuchowych. Kółka zainteresowań rozwijają u dzieci kreatywność, pobudzają wyobraźnię, uczą współpracy, logicznego myślenia ale przede wszystkim są okazją do świetnej zabawy, stąd też tak duże nimi zainteresowanie".

chumrk szachy

Dobrze zuchem być!

Historia ruchu zuchowego w Polsce sięga początków XX w. i jest związana z osobą Olgi Małkowskiej, która w 1914 r. w Zakopanem założyła pierwszą żeńską gromadę zuchową. W chwili obecnej ruch zuchowy swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę, skupiając młodych harcerzy wokół prawa i obietnicy zuchowej. Również Hufiec ZHP Trzebinia im.ks.hm. Mariana Luzara skupia w swych szeregach najmłodszych adeptów harcerskiej przygody. W grudniu, w Niepublicznym Przedszkolu Chmurkowe Opowieści została powołana Próbna Gromada Zuchowa.

zuchy4

W jej szeregi wstąpiły przedszkolaki, które pod przewodnictwem instruktora ZHP poznają tajniki życia zuchowego. Jeśli przejdą okres próbny pomyślnie i uzyskają zgodę komendanta hufca, zostanie oficjalnie powołana gromada zuchowa. Trzymamy kciuki za dzielne zuszki i ich drużynową.

zuchy5

 

Informacja nadesłana przez Marzenę Majewską - Niepubliczne Przedszkole Chmurkowe Opowieści w Trzebini