W piatek 30.11.2018 r. w Przedszkolu przy ZSP w Młoszowej odbyły się "Zamkowe Andrzejki" - czas wróżb, czarów i zabaw połączony z akcją czytelniczą "Cała Polska czyta dzieciom ABC XXI".

ZSP Mloszowa11.12.20182

Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycielki przedszkola: Elżbietę Pabis oraz Magdalenę Chamik. Uczestniczyły w nim wszystkie grupy wiekowe oraz Panie pracujące w przedszkolu. Atrakcją spotkania stały się Królewny w koronach, które swoim pięknym głosem oraz niebywałym wdziękiem oczarowały dzieci, czytając im krótkie "Zamkowe Bajeczki" autorstwa Doroty Gellner. Po ich wysłuchaniu każda z grup wykonała swoje zadanie - wróżbę.

ZSP Mloszowa11.12.20181

Do zabawy zaproszone zostały również Panie. Wszyscy bawili się wspaniale, a na zakończenie Zamkowych Andrzejek każda grupa otrzymała drobny upominek oraz słodki poczęstunek.
ZSP Mloszowa11.12.20183

Informacja przekazana przez El.Pabis nauczycielkę przedszkola ZS-P w Młoszowej

 

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Misiów i Myszek.

W środę  21.11.2018 roku o godzinie 930 w grupach dzieci 2,5 oraz 3 i 4 letnich Misiów i Myszek odbyło się pasowanie na dzielnego i wesołego przedszkolaka… bo w Przedszkolu Z-SP Młoszowej jest taka tradycja.

ZSP Mloszowa11.12.20184

Był to dla wszystkich dzieci i ich rodziców szczególny dzień, na który Maluszki przygotowywały się wraz ze swoimi paniami Małgorzatą Swerczek, Magdaleną Marszałek i Magdaleną Chamik już od początku roku przedszkolnego. Dzieci we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem i był to ich pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Odświętny strój dzieci oraz Pań - jak również wystrój sali podkreślał doniosłość tego wydarzenia. Przedszkolaki w tym wyjątkowym dniu - z ozdobnymi uszkami misiów i myszek, prezentowały się pięknie i z radością śpiewały piosenki, recytowały  wiersze, wykonały układy taneczne, które do tej pory poznały. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a po słowach przysięgi Pan dyrektor Zbigniew Nowakowskiz pomocą zaczarowanego ołówka dokonał uroczystego pasowania.

ZSP Mloszowa11.12.20185

Każde dziecko otrzymało z rąk Pani dyrektor Barbary Spyt dyplom oznaczający przynależność do naszej społeczności przedszkolnej, pluszowego misia lub myszkę oraz kolorowy balonik. Na zakończenie uroczystości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia, a dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: misie bądź myszki. Dzieci swoimi występami potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu i chcą tu codziennie wracać.

Informacja przekazana przez Małgorzatę Swerczek nauczycielkę przedszkola w ZS-P w Młoszowej