Dwunastu uczniów zakwalifikowało się do finału 7. edycji gminnego konkursu „Zakręcony na pomaganie”, który w tegorocznej edycji został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. O tym, kto wygra, dowiemy się w czerwcu podczas uroczystej gali.

Konkurs dla wolontariuszy - zakręcony na pomaganie - prezentacja

Wyróżniona dwunastka to wzór do naśladowania. Wielu z nich angażuje się w akcje charytatywne na rzecz chorych dzieci, organizuje zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt, uczestniczy w sprzątaniu okolicy. Są aktywni, pomocni, a przy tym skromni.

 

- To budujące, co dla innych robią młodzi ludzie. Jestem pozytywnie zaskoczona, że tak wielu spośród nich udziela się aż na tylu płaszczyznach. Równocześnie pomagają chorym, starszym, niepełnosprawnym, zwierzętom, znajdują czas na działalność kulturalną, sportową, sprzątanie świata. Jednocześnie wykazują się osiągnięciami edukacyjnymi, realizują swoje pasje i zainteresowania, są otwarci, koleżeńscy, aktywni. Co najcenniejsze, nie robią tego dla poklasku czy gratyfikacji. Dla nich największą wartością jest uśmiech drugiego człowieka, który napędza ich do dalszego działania – ocenia Anita Lipnicka, Zastepca Burmistrza Miasta Trzebini. Jest też pod wrażeniem sposobu prezentacji własnych działań przez młodzież.

 

Konkurs „Zakręcony na pomaganie” ma na celu propagowanie wśród młodzieży wolontariatu oraz promowanie postaw młodych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym. To kontynuacja ogólnopolskiego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

 

Konkurs dla wolontariuszy - zakręcony na pomaganie - prezentacja wolontariuszki

Konkurs dla wolontariuszy - zakręcony na pomaganie - komisja

 

Dokonania uczestników ocenia jury w składzie: Anita Lipnicka - Zastępca Burmistrza Miasta Trzebinia, Katarzyna Noga - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebini, Andrzej Miranowicz - dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego, Mariola Roman - kierownik Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych w trzebińskim Urzędzie, radny Wojciech Hajduk oraz Mateusz Sarnik - laureat konkursu „Ośmiu Wspaniałych” i wolontariusz.

 

- Mamy fajną i dobrą młodzież. Bardzo wiele osób chce pomagać innym, angażuje się w różne akcje, zbiórki. To jest wspaniałe – twierdzi kierownik Mariola Roman.

 

Uroczyste wręczenie nagród planowane jest podczas gali 7 czerwca w Domu Kultury „Sokół w Trzebini.