Małopolski Uniwersytet dla Dzieci gościł w sobotę 11 maja 2019 r. Adama Wajraka. Jest on dziennikarzem i popularyzatorem nauki, a także autorem książek dla dzieci, w których porusza różnorodne zagadnienia, związane z tematyką przyrodniczą.

Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Był to wykład pt. "Wilki w puszczy" i największa jego część poświęcona była właśnie tym pięknym i inteligentnym zwierzętom – ich zachowaniu i zwyczajom, a także sposobom porozumiewania się i polowania. Adam Wajrak opowiedział również studentom o najsłynniejszym polskim wilku – Kazanie, z którym przeżył wiele ciekawych przygód. Na wykładzie była też mowa o Puszczy Białowieskiej, najmniej zmienionym i najbardziej naturalnym lesie nizinnym strefy umiarkowanej, o żyjących w niej zwierzętach i ich roli w puszczańskim ekosystemie.

 

W długiej dyskusji nasi studenci pytali m.in. o to, czy wilki mogą być groźne dla ludzi, czy psy wilczury są potomkami wilków oraz ile watah wilczych żyje na ziemi chrzanowskiej. Na zakończenie spotkania miłym akcentem był moment podpisywania przez pana Wajraka książek jego autorstwa, przyniesionych przez naszych studentów.

Wykład o zwyczajach wilków

W okresie od 5 marca do 31 maja 2019 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Badacze". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.

 

Informacja przesłana przez Fundację Małopolski Uniwersytet dla Dzieci