W dniu 5 czerwca odbyło się w szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini podsumowanie projektu: „Bawaria naszymi oczami”.

 

bawaria

W dniach 5-11 maj uczniowie wzięli udział w szkolnej wycieczce do Bawarii. Zwiedzili ciekawe miejsca, doskonalili swoje umiejętności języka niemieckiego, poznali kulturę regionu. Zachwyciły nas przepiękne zamki wybudowane przez Ludwika II Wittelsbacha, jak również urokliwe alpejskie miasteczka. Odwiedziliśmy Garmisch-Partenkirchen i znajdującą się w tej wiosce znaną z przekazu telewizyjnego skocznię narciarską. Wyjechaliśmy również na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze.wszyscy fani piłki nożnej mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem w języku niemieckim stadion Bayern München.

bawaria1
5 czerwca odbyła się impreza podsumowująca naszą podróż. Zapoznaliśmy zaproszonych gości z kulturą i zwyczajami bawarskimi. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat Bawarii. Uczniowie zamienili się w aktorów i wystąpili w rolach: Ludwika „Szalonego”, Papieża Benedykta XVI czy Roberta Lewandowskiego. Wszystkie te osoby związane są z Bawarią. Następnie zespól taneczny odtańczył w przepięknych bawarskich strojach ludowy taniec bawarski. Następnie zaproszono szanownych Gości do karczmy bawarskiej, w której to mieli okazję spróbować specjałów bawarskich takich jak: Kaiserschmarrn (omlet cesarski), precle bawarskie, domowy chleb ze smalcem, Apfelstrudel (strudel jabłkowy). Na tą okazję sala lekcyjna został zamieniona w prawdziwa restaurację z obrusami, świecami, flagą Bawarii, „wiejskim stolikiem”. W tej atmosferze wysłuchaliśmy muzyki związanej z Bawarią odegranej na żywo przez uczniów.

bawaria2
Organizatorzy projektu serdecznie dziękują pani Dyrektor Ilonie Ptak oraz wicedyrektorom za pomoc w zorganizowaniu projektu, wspieraniu kreatywności i innowacji w nauczaniu. Dziękujemy również rodzicom za aktywny udział w projekcie i przygotowanie wspaniałych słodkości z tej okazji. Specjalne podziękowania należą się Panu Tomaszowi Janik ze studia „Wspomnień Czar – Fotografia&Film” z Płok za wykonanie społecznie przepięknych, profesjonalnych zdjęć z naszego projektu. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Dziękujemy również Pani Małgosi Fortunie za uszycie cudownych spódnic i obrusów bawarskich.

Organizatorzy:
Agnieszka Pudzianowska
Beata Ubik
Katarzyna Trębacz
Joanna Krzemień