W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini można oglądać wystawę jubileuszową, poświęconą Małopolskiemu Uniwersytetowi dla Dzieci.

MUdD
Na ekspozycję składa się wiele plansz, na których znalazły się zdjęcia wykonane przez wolontariuszy Fundacji MUdD. Poza fotografiami zobaczyć tam można także ciekawe eksponaty, takie jak: indeksy studenckie, książeczki z doświadczeniami oraz zabawne plansze wykorzystywane podczas imprez MUdD.

Małopolski Uniwersytet dla Dzieci to bardzo przyjazny przewodnik po świecie nauki, a także pomost pomiędzy uczelniami i przyszłymi pokoleniami mądrych dorosłych. Do tej pory odbyło się ponad 180 spotkań z nauką dla kilkuset dzieci z miast i wsi Małopolski Zachodniej. W sumie Na MUdD gościło ponad 70 wykładowców z polskich i zagranicznych uczelni. Wykłady dla małych studentów prowadzili m.in. profesorowie Safjan, Ingarden, Sadowski i Balcerowicz oraz wiele innych znanych postaci. Rocznie odbywa się 16 interdyscyplinarnych wykładów dla zarejestrowanej grupy 150 dzieci w wieku 6-13 lat. Podczas zajęć nasi studenci świetnie się bawią, rozwijając swoje zainteresowania oraz swobodę myślenia i formułowania wypowiedzi. 

MUdD1

Jednocześnie informujemy, że trwa rekrutacja nowych studentów na rok akademicki 2019/20. Przyjmujemy dzieci urodzone w latach: 2007-2013. Aby zapisać dziecko należy wypełnić  i przesłać formularz: MUdD - formularz.

Wszystkich zachęcamy też do obejrzenia filmu animowanego, dotyczącego dziecięcych uniwersytetów:

AAAA_Film_kinderunifilm_pl_FV.mp4

(MUdD)