Małopolski Uniwersytet dla Dzieci rozpoczął dwunasty rok akademicki. Na uroczystej inauguracji młodzi studenci wzięli udział w pokazie z fizyki.

Udla dzieci

Pokaz „W poszukiwaniu środka ciężkości, czyli balansujący fizyk" przedstawili dr Aneta Szczygielska-Łaciak oraz dr Marcin Łaciak, fizycy i i znakomici popularyzatorzy nauki, pracujący na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

- Nasi studenci dowiedzieli się, co to jest środek ciężkości i poznali tajemnicę stabilności brył. Razem z naszymi wykładowcami zbudowali dziwne figury, nie tylko z codziennych przedmiotów, ale nawet z… własnych ciał. Była to niezapomniana zabawa z równowagą - mówi Jolanta Różowska, prezes zarządu Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci.

MudD to interdyscyplinarne wykłady naukowe dla dzieci w wieku 6-12 lat. Od 2008 roku mali studenci rozwijają swoje pasje i poszerzają zainteresowania poprzez kontakt z wykładowcami akademickimi i popularyzatorami nauki z kraju i zagranicy.

W nadchodzącym roku akademickim 2019/2020 wykłady odbędą się w następujących terminach: I semestr: październik: 5, 19; listopad: 9, 23; grudzień: 7, 21; styczeń: 4, 18; II semestr: luty: 15, 29; marzec: 14, 28; kwiecień: 18, 25; maj: 16, 30; Wszystkie spotkania będą organizowane w sali wykładowej Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Focha 3 w Chrzanowie. Wykłady będą się rozpoczynały o godz. 11.00 i trwały ok. 60 min.

 

W okresie od 1 października do 28 grudnia 2019 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Pasjonaci Wiedzy". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.

(MUdD)