Publiczna Szkoła Podstawowa w Płokach świętuje jubileusz 200-lecia. To najstarsza placówka oświatowa w gminie Trzebinia.

 

sztandar

Uroczyste przekazanie szkole sztandaru

W uroczystych obchodach 200-lecia, zorganizowanych w minioną niedzielę, wzięli udział nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, absolwenci placówki, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy.

- Jesteśmy dumni z faktu, iż jesteśmy najstarszą placówką oświatową w gminie, że mimo wielu przeszkód nadal możemy pełnić funkcję edukacyjną i wychowawczą. Nasz dotychczasowy dorobek to praca wielu osób – grona pedagogicznego, uczniów, rodziców, pracowników obsługi, przyjaciół szkoły. Wokół naszej placówki gromadzą się osoby twórcze i kreatywne, otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. To dzięki nim udało nam się stworzyć szkołę przyjazną i kolorową – mówi Anita Pytel, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach.

ploki7

Uroczystość 200-lecia Szkoły zgromadziła w Wiejskim Domu Kultury w Płokach wielu znakomitych gości

Początki placówki sięgają 1819 roku. W 2009 roku przekształconą ją w szkołę społeczną. Aktualnie prowadzi ją Stowarzyszenie Dzieciaki na bis, założone przez rodziców i nauczycieli.

- 200 lat to kilkanaście pokoleń, które miały możliwość uczęszczania do szkoły w Płokach. W historii tej placówki nie brakuje trudnych momentów. Ale dzięki ogromnej waleczności lokalnej społeczności i nauczycieli udało się je przezwyciężyć. Ogromna w tym zasługa pani dyrektor Anity Pytel – przyznaje Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini i życzy szkole kolejnych 200 lat istnienia.

ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13ploki13