Dla słuchaczy Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci tym razem przygotowano wykład z historii starożytnej. Mali studenci poprzez zabawę dowiedzieli się, jak wyglądało życie w 50 r. p.n.e.

pasjonaci1

Gdy na ekranie pojawiły się ulubione postaci z komiksów to studentom MUdD przyjemnie było słuchać o starożytności. Tym bardziej, że wszyscy lubią podróże w nieznane.

W sobotę, 19 października, wykładowczyni dr Aleksandra Chrupała z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zabrała studentów z Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci na wycieczkę do dawnej Galii. Słuchacze wykładu „Wielka wyprawa do starożytnej Galii” przenieśli się do roku 50 p.n.e i odwiedzili Armorykę, gdzie leży rodzinna wioska Asteriksa. Poznali tajemnice związane z imionami jego przyjaciół, zobaczyli, jak żyli starożytni Galowie i Rzymianie, sprawdzili także, co kryje się w magicznym kociołku Panoramiksa. Przekonali się, że dobry komiks to nie tylko świetna zabawa, ale i całkiem sporo wiedzy.

W okresie od 1 października do 28 grudnia 2019 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Pasjonaci Wiedzy". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.

pasjonci

(MUdD)