Kilkuset uczniów szkół podstawowych i średnich z gminy Trzebinia miało okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Pokaz przygotowano w ramach seminarium edukacyjnego, dotyczącego raka piersi.

seminarium3

Pokaz samobadania piersi

Październik to miesiąc, w którym od wielu lat w Polsce prowadzona jest kampania promocyjna dotycząca profilaktyki chorób nowotworowych piesi. Przyłączając się do ogólnopolskiej kampanii w dniu 18 października 2019 roku Referat Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Trzebini we współpracy ze Stowarzyszeniem „Amazonki Ziemi Chrzanowskiej” zorganizował seminarium edukacyjne pt „Jak szybko mijają chwile”. Miało ono na celu nie tylko pogłębienie wiedzy w zakresie profilaktyki i leczenia tej choroby, upowszechniania wiedzy i umiejętności samobadania piersi, ale przede wszystkim uświadomienie kobietom, że problem ten może dotyczyć każdej z nich.

seminarium5

Pokaz przygotowała Barbara Galus

W programie, poza pokazem samobadania piersi, poprowadzonym przez Barbarę Galus, był również wykład lekarza onkologa Piotra Rembiechy, pt. „Rak piersi oczami onkologa”. Uczestnicy seminarium mieli okazję do wysłuchania prelekcji na temat odkwaszania i oczyszczania organizmu. Całość dopełniły występy artystyczne.

seminarium2

 W spotkaniu uczestniczyła Anna Kawala, sekretarz gminy