23 młodych ludzi postanowiło sprawdzić swoje umiejętności językowe i wzięło udział w I Powiatowym Dyktandzie w Języku Obcym. Odbyło się ono w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Trzebini.

dyktando

Uczniowie piszący dyktando w języku angielskim

Grupa 16 osób zmierzyła się z pisownią języka angielskiego. Kolejnych 7 pisało dyktando w języku niemieckim. Tematem konkursu, jaki odbył się 25 listopada, był symbol Państwa Polskiego „Orzeł Biały”.

Autorką tekstu dyktanda w języku niemieckim była Anita Lipnicka, zastępca Burmistrza Trzebini, która uświetniła wydarzenie swoją obecnością, odczytując osobiście niemiecki tekst. Treść dyktanda z języka angielskiego została odczytana przez native speaker’a Warrena Halliday z centrum edukacyjnego Voxcordia.

Wkrótce piszący dyktando spotkają się ponownie na specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach z języka angielskiego i niemieckiego, które odbędą się w siedzibie centrum Voxcordia w Chrzanowie.

dyktando1

Młodzież pisząca dyktando w języku niemieckim w towarzystwie Anity Lipnickiej, zastęcy Burmistrza Trzebini i Anety Gawin, dyrektora SP 4

Będzie to również okazja do nagrodzenia zwycięzców. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 już dziś zapraszają do udziału w konkursie w przyszłym roku.

(zew)