Szkoła Podstawowa nr 4 w Trzebini, w ramach realizacji europejskiego programu Erasmus+, gościła u siebie uczniów i nauczycieli ze szkoły w malowniczej miejscowości Crikvenica w Chorwacji. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z władzami miasta.

sp4 chorwacja

Młodzi Chorwacji w Urzędzie Miasta w Trzebini

Chorwackich uczniów i nauczycieli przyjął Mirosław Cholewa, zastępca burmistrza Trzebini. Po krótkiej rozmowie wręczył im certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz upominki.

Projekt, realizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Orła Białego w Trzebini w ramach programu Erasmus+, nosi tytuł „Śladami dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu". Podczas jego realizacji uczniowie dzielą się wiedzą, dotyczącą przyrody i geografii terenów, na których mieszkają z uczniami z Chorwacji.

sp4 chorwacja1

Mirosław Cholewa, zastępca burmistrza Trzebini, wręcza uczestnikom programu certyfikaty

- Projekt zakłada pracę nad wieloma zadaniami w ciągu roku, realizowanymi w języku angielskim z użyciem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczestnictwo w nim pozwala uczniom poszerzać kompetencje językowe oraz rozbudza zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi. Przyczynia się także do zwiększenia świadomości wartości europejskich, i tolerancji, a także różnic kulturowych i religijnych – mówi Aneta Gawin, dyrektor samorządowej „czwórki”.

Goście z Chorwacji, w ramach realizacji projektu, uczestniczyli w różnych wycieczkach i przedsięwzięciach finansowanych z funduszy europejskich. Zwiedzili Zakopane i Białkę Tatrzańską. Na ranczu Artemidy w Nowej Górze uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z wykorzystaniem regionalnych ziół i roślin. Odwiedzili skansen w Wygiełzowie, a także Kopalnię Soli w Wieliczce i Kraków.

logosbeneficaireserasmusright pl copy