Po raz dziewiąty Fundacja „Dobry Start” i Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini ogłaszają konkurs czytelniczy dla młodzieży „Henryk Sienkiewicz – miłość, przygoda, historia”.

Konkurs Czytelniczy 2020

Tematem tegorocznej edycji są „Krzyżacy”. Do udziału w konkursie zachęcamy młodych mieszkańców powiatu chrzanowskiego, którzy nie ukończyli 20 roku życia.

Warunkiem przystąpienia jest przesłanie imiennego zgłoszenia do 6 kwietnia 2020 r. pocztą elektroniczną na adres organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także wyrażenie zgody na publikację wizerunku przez uczestnika konkursu i nauczyciela-opiekuna.

Eliminacje odbędą się 21 kwietnia 2020 roku, o godz. 16.00, w siedzibie Dziennego Ośrodka Młodzieżowego „W Gaju” w Trzebini, przy ul. Jana Pawła II nr 27. Będzie to test dla wszystkich uczestników. Po jego napisaniu i opracowaniu wyników wyłonionych zostanie sześć osób, które najlepiej znają powieść Sienkiewicza. To właśnie one przystąpią do rozgrywki finałowej, zaplanowanej 23 kwietnia w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

Nagrodą główną w konkursie jest tygodniowy pobyt w Warszawie, w dniach 27 czerwca – 3 lipca, z atrakcyjnym programem, ufundowany przez Fundację „Dobry Start. Na zwycięzcę czekają także nagrody książkowe, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Trzebini.

Regulamin_konkursu_wraz_z_załącznikami.docx