Mamy to! Dzięki pieniądzom, pozyskanym z Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła, gmina zakupiła 32 laptopy dla szkół. Komputery otrzymają uczniowie, którzy dotąd nie mieli sprzętu umożliwiającego im naukę online.

komputer3 copy

Burmistrz Jarosław Okoczuk przekazuje laptopy Sylwii Brzózce, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolęcinie

Wybuch pandemii COVID-19 wpłynął na życie uczniów i wymusił konieczność nauki zdalnej. Niestety, nie wszyscy młodzi ludzie mają dostęp do komputera i zdobywania wiedzy online. Gmina Trzebinia, walcząc z wykluczeniem cyfrowym, wystąpiła z wnioskiem do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 o pieniądze na zakup laptopów. Otrzymała 99 200 zł.

W czwartek pierwsze komputery trafiły do szkół. Dwa laptopy odebrała Sylwia Brzózka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolęcinie, by teraz użyczyć je nieodpłatnie opiekunom prawnym wytypowanych uczniów. Sprzęt trafi do rodzin, które najbardziej go potrzebowały.

komputer1

Jeszcze tylko podpis i komputery zostaną użyczone SP w Bolęcinie

- Nie wszyscy moi uczniowie mają komputery z dostępem do internetu, co utrudnia prowadzenie zdalnych lekcji. Cieszę się z otrzymanych laptopów – podkreśla dyrektor Sylwia Brzózka.

Burmistrz Jarosław Okoczuk czyni starania o pozyskanie kolejnych. Trzebinia wystąpiła m.in. do Inicjatywy Środkowoeuropejskiej o pieniądze na zakup 36 laptopów wraz z oprogramowaniem dla nauczycieli trzebińskich palcówek oświatowych.

komputer

Burmistrz Okoczuk czyni starania o pozyskanie kolejnych komputerów

naklejka 1

 Zdalna Szkoła w Gminie Trzebinia