Od poniedziałku, 25 maja, działalność wznawia kolejnych pięć gminnych przedszkoli. W sumie otwartych będzie osiem.

przedszkole

Zajęcia prowadzić będą Przedszkole Samorządowe nr 2, Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 4, Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie oraz Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach.

Przypomnijmy 18 maja otwarto Przedszkole Samorządowe nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 6 oraz oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3.

W pozostałych placówkach zainteresowanie udziałem w zajęciach jest zdecydowanie mniejsze, a w niektórych wręcz zerowe. Stąd decyzja o zawieszeniu w nich pracy stacjonarnej przez kolejny tydzień. Gdy zainteresowanie wzrośnie, zostaną otwarte. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są na bieżąco.

W budynkach przedszkoli, które wznawiają działalność, przeprowadzono niezbędne przeglądy techniczne. Placówki zostały wyposażone w środki higieniczne, potrzebne do bieżącego funkcjonowania oraz w indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników, m.in. przyłbice, fartuchy, rękawiczki, maseczki, środki do dezynfekcji.

Opieka nad przedszkolakami jest sprawowana maksymalnie w 12 osobowych grupach. Wszyscy dyrektorzy potwierdzili możliwość organizacji zajęć dla dzieci zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Więcej informacji o wznowieniu działalności placówek oświatowych znajduje się pod linkiem:

trzebinia.pl/edukacja/szkoly-przedszkola-i-inne-placowki/7971-szkoly-od-18-maja-2020