Od września Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini, a także Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie, jako pierwsze w gminie, wprowadziły aplikację, ułatwiającą m.in. organizację zajęć w placówkach, prowadzenie dziennika, czy kontakt z rodzicami.

Dyrektor PS nr 2

Dyrektor PS nr 2 każdego dnia korzysta z aplikacji

- Aplikacja przypomina dzienniki elektroniczne, jakie od lat funkcjonują w szkołach. Dostoswana jest jednak do potrzeb przedszkoli – mówi Edyta Surowiec, dyrektor samorządowej „dwójki”.

Za jej pośrednictwem może planować zajęcia, wypełniać dane dotyczące obecności czy absencji dziecka w przedszkolu, co ułatwia podliczanie miesięcznych rachunków, a następnie przesłać je rodzicom.

- Dzięki aplikacji mamy przede wszystkim lepszy kontakt z rodzicami. W poprzednich latach zdarzało się, że nie wszyscy odczytywali informacje zamieszczane na tablicy ogłoszeń. I potem byli zaskoczeni, że jest teatrzyk, wycieczka, zebranie, czy że powinni coś dla dziecka przynieść w danym dniu do przedszkola. Wysyłałyśmy też maile do opiekunów, ale nigdy nie mieliśmy pewności, czy zostały odczytane. W aplikacji od razu widać, że rodzic przeczytał wiadomość. Możemy się kontaktować grupowo lub indywidualnie. Szczególnie w czasach pandemii to bardzo dobre rozwiązanie – uważa dyrektor PS nr 2 w Trzebini.

Aplikacja daje również możliwość organizacji zajęć w sieci na wypadek wprowadzenia nauki zdalnej. Nie trzeba będzie przesyłać każdemu z osoba zadań mailem i czekać na odpowiedź.

- Możemy teraz organizować zajęcia online. Wystarczy, że rodzice będą mieli dostęp do urządzenia z kamerą i udostępnią go dzieciom – dodaje.

Za jej pomocą rodzice mogą też zgłaszać z wyprzedzeniem nieobecność dziecka w placówce, co ułatwia planowanie zakupów i przygotowanie posiłków.