Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach zdobyło pierwsze miejsce w powiecie chrzanowskim w plebiscycie edukacyjnym organizowanym przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski. Tym samym otrzymało tytuł Przedszkola Roku w naszym powiecie.

przedszkole w Myślachowicach

Zajęcia organizowane w Przedszkolu Samorządowym w Myślachowicach

- Jest nam niezmiernie miło, że nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów plebiscytu, gdyż jest to duże wyróżnienie i wielka satysfakcja dla pracujących w nim nauczycieli oraz pozostałych pracowników. W związku z tym cieszymy się niezmiernie i dziękujemy za wszystkie oddane na nasze przedszkole głosy – mówi Katarzyna Lasoń, nauczyciel PS w Myślachowicach, która odebrała nagrodę dla placówki podczas uroczystej gali w Krakowie.

Do myślachowickiego przedszkola, do którego organem prowadzącym jest Gmina Trzebinia, uczęszcza aktualnie 75 dzieci. Przedszkolaki uczestniczą w ogólnopolskich projektach edukacyjnych, zdobywając i pogłębiając swoją wiedzę na różne tematy. W ubiegłym roku wzięły udział w międzynarodowym programie współpracy przedszkoli na platformie E- twinnig , gdzie miały okazję poznać zwyczaje i codzienność rówieśników z Włoch, Hiszpanii i Słowenii, doskonaląc przy tym swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego.

- Nasi podopieczni uczą się poprzez zabawę i doświadczenia każdego dnia. Poznają właściwe postawy społeczne i zasady kulturalnego zachowania podczas uczestnictwa w imprezach kulturalnych. Przedszkolaki spędzają czas w przyjaznej, życzliwej atmosferze. Przedszkole zapewnia im również możliwość rozwijania zainteresowań oraz wspiera i promuje talenty swoich wychowanków podczas uczestnictwa w konkursach organizowanych na terenie gminy Trzebinia i poza nią – dodaje Katarzyna Lasoń.