Organizowana już po raz dziewiąty przez przedszkole w Gaju "Akcja Kotylion" otworzyła 18.02.2018 r. przedszkolny projekt: Śladami Jana Pawła II, popularyzujący jego nauczanie i działania oraz zapowiedź obchodów 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w Trzebini.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci, stojących z kolorowymi balonami wewnątrz kościoła w Gaju

 

 

W związku z zbilżającym się jubileuszem patrona przedszkola, dyrektor placówki Jadwiga Iwona Kiełbus przedstawiła szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych, które zorganizowane zostaną 16 października bieżącego roku. Odbędą się wówczas konkursy i koncerty, parada małych trzebinian ulicami Gaja z udziałem Orkiestry Dętej Trzebini oraz widowisko słowno – muzyczne w wykonaniu przedszkolaków, zostanie otwarta wystawa malarska Nasz Kochany Święty z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Trzebini im. Jana Pawła II zgodnie z przesłaniem swojego patrona, że „dziecko jest radością nie tylko rodziców, ale także radością całego społeczeństwa” odwiedziło Urząd Miasta Trzebini dzieląc się z burmistrzem dziecięcą radością i entuzjazmem. Zastępca Burmistrza Jarosław Okoczuk przyjął z uśmiechem Kotylion od przedszkolaków i nie tylko włączył się w przedsięwzięcie przedszkola, ale przede wszystkim poparł małych mieszkańców, co do celowości trzebińskiej akcji Dnia Życzliwości.

Trzebiński Dzień Życzliwości - wizyta w Urzędzie Miasta w Trzebini

 

Przedszkolne kotyliony, wizerunek patrona przedszkola Jana Paweł II z jego przesłaniem „Daj dziecku swą siłę i mądrości. Całe dobro tego świata. Prowadź je do prawdy”, dzieci rozdały trzebińskim mieszkańcom 18 lutego w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Niepokalanego Serca NMP w Sierszy i w kościele NMP Królowej Polski w Myślachowicach.

 

Nie jest przesadą twierdzenie, że przedszkole w Gaju uczy dzieci pozytywnego myślenia i działania, pozwala wyzwolić dziecięcą chęć tworzenia, daje poczucie pewności i bezpieczeństwa, mocny fundament, który w przyszłości zaowocuje we wszystkich sferach ich życia: doborze przyjaciół, partnerów, a nawet w karierze zawodowej. Aktywny udział rodziców przedszkolaków trzebińskiej „szóstki” w sytuacjach edukacyjnych przynosi wszystkim uczestnikom radość i wiele pozytywnych wzruszeń - twierdzi dyrektor przedszkola.


Informacja przesłana przez PS nr 6