W środę 21 marca 2018 r. tradycyjnie z początkiem wiosny w Młoszowskim Przedszkolu odbyło się Świąteczne Spotkanie „przy Wielkanocnym stole”.

 

wielkanoc mloszowa2

 

Tego dnia wszystkie Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami zebrały się w sali Starszaków, aby wspólnie z zaproszonymi Gośćmi świętować Wielkanoc. Wśród zaproszonych Gości byli: Naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy z Zagranicą, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta w Trzebini Pani Beata Przeworowska, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Młoszowej Pan Henryk Trębacz, Policjantka z Komendy Powiatowiatowej Policji w Chrzanowie – Iwona Szelichiewicz,. Nie zabrakło również przedstawiciela Pogotowia Ratunkowego w Chrzanowie, ratownika Pana Andrzeja Mazura. Rokrocznie goszczą również Panie z „Koła Gospodyń Wiejskich” w Młoszowej.

 

Program artystyczny przygotowała grupa dzieci 4-letnich „Żabek”, która wspaniale recytowała, śpiewała oraz grała na instrumentach muzycznych. Potem wszyscy wysłuchali krótkich opowiadań o wielkanocnych tradycjach. Podczas wspólnego świętowania każda z grup przedszkolnych miała do wykonania „zadania” związane z tradycją „WIELKANOCNEGO STOŁU”. Podczas spotkania wszyscy poczuli się jak w prawdziwej Rodzinie przy Świątecznym Stole.

 

wielkanoc mloszowa1

 

Na zakończenie spotkania każdy z zaproszonych Gości otrzymał przygotowany przez dzieci upominek z życzeniami. Było wesoło, wspaniale, smacznie… Zaproszeni Goście obdarowali przedszkolaków słodkościami. Ponadto, każda z grup otrzymała od Pań z Koła Gospodyń własnoręcznie wykonany kolorowy koszyczek wielkanocny z czekoladowymi jajeczkami.

 

Organizatorki spotkania dziękują przybyłym gościom, paniom dyrektor, pracownikom przedszkola i przedszkolakom za wspaniałą świąteczną atmosferę, a także składają życzenia pięknych, zdrowych i wesołych Świąt Zmartwychwstania.

 

Informacja nadesłana przez organizatorki spotkania: Elżbietę Pabis oraz Magdalenę Chamik