I Trzebińskie Dni Trzeźwości upłynęły pod hasłem „Każdy może być wyjątkowy”. Organizatorem wydarzenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebini oraz Abstynencki Klub Wzajemnej Pomocy „INTEGRACJA”.

integracja05.2018003

W piątek 24.05.2018 r. w Dworze Zieleniewskich w Trzebini zorganizowano spotkanie wszystkich zainteresowanych tematyką trzeźwienia. Na początku rozdano nagrody przyznane przez jury w konkursie fotograficznym towarzyszącym imprezie pn. „Jak aktywnie spędzam wolny czas”, skierowanym do uczniów trzebińskich szkół. Wszyscy zebrani mogli oglądać nadesłane prace, a Pan Karol Mroziewski znany trzebiński artysta fotografik przedstawił wyniki konkursu i motywację jury przy wyborze nagrodzonych prac.integracja05.2018001

Następnie Pan Eugeniusz Poloczek, Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Trzeźwościowego w Katowicach, osoba bardzo zasłużona w ruchu abstynenckim (propagator trzeźwych, wolnych od uzależnień postaw i form aktywności) wygłosił wykład pt. „Spędzanie czasu wolnego w procesie trzeźwienia”. Po nim głos zabrali kolejno Pan Andrzej Szczurek, który od lat zajmuje się pracą z osobami uzależnionymi i dobrze zna problemy na poziomie lokalnym oraz Pan Andrzej Jakubowicz Prezes Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy INTEGRACJA w Trzebini. Na zakończenie spotkania w tym dniu odbył się recital Jacka Kadisa poety, barda i pieśniarza wywodzącego się ze środowisk abstynenckich.

Imprezie towarzyszył kiermasz „ofert czasu wolnego”, na którym zaprezentowały się: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział w Chrzanowie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe oddział w Chrzanowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini oraz Trzebińskie Centrum Kultury.

integracja05.2018002

Drugi dzień był dniem integracji środowisk abstynenckich. W pikniku organizowanym nad Zalewem Chechło uczestniczyło około 80 osób. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele środowisk abstynenckich z zaprzyjaźnionych gmin. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Największą z nich była gra terenowa „Poszukiwacze skarbów” przygotowana z myślą o integracji rodzin oraz biesiada przy wesołej muzyce. Zebrani na pikniku udowodnili nie tylko, że bliskie im jest motto spotkania „Każdy może być wyjątkowy”, ale także, że bez alkoholu można się świetnie bawić.

Więcej informacji na profilu Faceboook Klubu Integracja