Gra miejska „Odkrywamy trzebińskie tajemnice” odbyła się w sobotę 13 października 2018 r. Zorganizowała ją grupa nieformalna „Trzebińscy Miłośnicy Historii” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini.

 

Uczestnicy gry miejskiej zorganizowanej przez Bibliotekę w Trzebini

Jak w każdej tego typu grze, uczestnicy zaopatrzeni w mapy Trzebini mieli za zadanie zlokalizować Agentów, od których następnie dostawali zadania do wykonania. Przy każdym zadaniu dowiadywali się również czegoś ciekawego o Trzebini i zbliżali się do rozwiązania zadania głównego, czyli odnalezienia zaginionych pierścieni Hrabiny Trzebińskiej.

 

Organizatorzy oceniają, że zabawa była tradycyjnie już wspaniała. Dopisali nie tylko uczestnicy, ale też świetne humory i piękna pogoda. Zwyciężyły drużyny „Legion 4” oraz „Power dziewczyny”.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody (dofinansowane ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich). Nagrody wręczali: pan Grzegorz Żuradzki, Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta Trzebini, oraz - z ramienia Biblioteki - pani Anna Świątek.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gry na profilu FB Miejskiej Biblioteki Publicznej

 

Informacja przesłana przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini. Fot. A. Spuła