Z okazji 40. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Przedszkole Samorządowe nr 6, którego patronem jest Jan Paweł II, zaprosiło 16.10.2018 r. mieszkańców osiedla Gaj, trzebińskich przedszkolaków i uczniów do udziału w uroczystych obchodach jubileuszu.

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II w dniu 16 października 2018

O godz. 10.00 barwny korowód ruszył ulicami Osiedla Gaj. Towarzyszyła mu muzyka w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Dzieci niosły transparenty, balony, kwiaty oraz plakaty, promujące sylwetkę papieża. Korowód zatrzymał się w centralnym miejscu osiedla, na placu targowym, gdzie organizator obchodów i autor wydarzenia - dyrektor PS nr 6 Jadwiga Kiełbus - powitała zgromadzonych słowami św. Jana Pawła II  „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”  i zapewniła dzieci, że zgromadzeni na placu dorośli, zgodnie z przesłaniem patrona przedszkola, zadbają, aby nigdy nawet na chwilę nie zgasła radość na ich twarzach.

Gaj korowód przedszkolaków

Gaj poczet sztandarowy

Gaj orkiestra miejska

 

Dzieci uczestniczące w uroczystości uwolniły 40 balonów z pozdrowieniami i zaśpiewały: Czujemy wciąż, że jesteś tu, dlatego Tobie chcemy śpiewać w takim dniu Kochamy Cię… Po wystąpieniu ks. proboszcza parafii NSNMP Stanisława Krzysika i Starosty Powiatu Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka absolwent przedszkola Jakub Smółka zagrał ulubioną pieśń papieża Pan kiedyś stanął nad brzegiem… ( „Barka”), która  nadała wymiar uroczystości i wywołała pozytywne emocje wśród uczestników spotkania.

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II w dniu 16 października 2018 r.

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II - uwolnione balony

O godz. 11.30, kiedy zakończyła się oficjalna część jubileuszu, przedszkolaki zostały zaproszone do auli przedszkola, gdzie zobaczyły inscenizację  „Nasz kochany patron” i wzięły udział w konkursie „Śladami Jana Pawła II”. Dzieci stworzyły ogółem osiem drużyn konkursowych i "odwiedziły" Wadowice - miasto rodzinne papieża, Kraków - miejsce nauki Karola Wojtyły, Zakopane - okolice wędrówek i szlaków papieskich oraz  Watykan - Stolicę Piotrową. Zdobyły te wiadomości bawiąc się i wykonując prace plastyczne: maskę aktora i czapkę papieską. Wzięły też udział w zabawach ruchowych, jak gra w piłkę nożną czy jazda na nartach. Wszystkie przedszkolaki, wędrujące z wychowawcami, brały czynny udział w zabawach i pląsach. Podsumowanie zdobytych wiadomości odbyło się w obecności jury w składzie: ks. Bolesław Żmuda, dyrektor TCA Andrzej Miranowicz i nauczyciel katechezy Agata Dąbek. Jednogłośnie komisja konkursowa wyraziła opinię o wysokim poziomie wiedzy uczestników konkursu, nie liczyły się więc miejsca, lecz zaangażowanie i wspaniała zabawa dzieci. Wszyscy uczestnicy tak doniosłego wydarzenia opuścili przedszkole z nagrodami i szerokim uśmiechem.

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II - konkurs dla dzieci

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II - opowiadanie o papieżu

Gaj jubileusz papieża Jana Pawła II - początek konkursu

 

Informacja i zdjęcia przesłane przez Przedszkole Samorządowe nr 6