W ostatni weekend lipca w Trzebini odbędzie się wielka, plenerowa impreza militarna. Strzelające czołgi, budynki w ogniu, rekonstrukcje bitew, konkurencje wojskowe, wystawy broni, tory przeszkód dla dzieci i dorosłych – to tylko część atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

akcja burza
Za imprezą stoją Architekci Dobrej Zabawy. Wśród nich jest Mateusz Waliczek, członek Stowarzyszenia Militarnego Grot w Trzebini.

- Zapraszamy całe rodziny. Gwarantujemy świetną zabawę i niesamowity show – mówi Mateusz Waliczek.

Swój udział w imprezie zapowiedziały grupy militarne, rekonstrukcji historycznej, przedstawiciele muzeów, posiadacze pojazdów militarnych. W sumie ma być prawie 300 osób i 50 różnych pojazdów. W programie m.in. dwie profesjonalne rekonstrukcje bitew z udziałem 50 rekonstruktorów każda, pokazy dynamiczne z udziałem czołgów, transporterów opancerzonych, wojskowych ciężarówek, jeepów, motocykli, tory przeszkód dla dzieci i dorosłych (czołganie, wspinanie, walka o utrzymanie równowagi, bieg na czas z obciążeniem), rzut granatem, strzelanie, transport „rannego”, wystawa broni, przejażdżki sprzętem wojskowym, wykłady historyczne, będą też „partyzanci”, którzy rozbiją obozy i będą pokazywać, jak wyglądało życie żołnierza na froncie, kiedy nie toczył walki.

Impreza odbędzie się 27 i 28 lipca na terenie przy ul. Tuwima w Trzebini (za marketem Majster). W sobotę rozpocznie się o godz. 11.00, w niedzielę o godz. 9.00.

 Więcej informacji o „Akcji Burza” znajdziecie tutaj