16 listopada w Dworze Zieleniewskich odbyła się uroczystość z okazji podwójnego jubileuszu: 25-lecia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzebińskiej „COR”, które jest organem prowadzącym Muzeum Regionalne w Trzebini oraz 20-lecia działającego w jego strukturach chóru Milenium. 

cor8

Podczas obchodów jubileuszowych wręczono 31 pamiątkowych statuetek. Była to forma podziękowania za działalność na rzecz Stowarzyszenia związaną z chórem Milenium.

Trzynaście osób otrzymało podziękowania za wieloletni wkład pracy na rzecz Stowarzyszenia, za ciekawe pomysły i pomoc w ich realizacji na rzecz podtrzymywania świadomości historycznej ze szczególnym kultywowaniem przemysłowych tradycji Ziemi Trzebińskiej, zwizualizowanych w Muzeum Regionalnym w Trzebini.

Prezentację multimedialną na temat 25 lat działalności Stowarzyszenia przedstawiła Małgorzata Ropka - wiceprezes i zarazem kierownik muzeum.

W uroczystości brali udział m.in. Włodzimierz Korczyński, przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego, Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, pracownicy Urzędu Miasta w Trzebini oraz Dworu Zieleniewskich, przedstawiciele stowarzyszeń zrzeszonych w Małopolskim Związku Regionalnych Towarzystw Kultury: Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”, Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, Towarzystwa Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, Towarzystwa Przyjaciół Bronowic. Na sali obecni byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych trzebińskich stowarzyszeń: Stowarzyszenia Siersza, Stowarzyszenia Trzebiński Ruch Społeczny „Niezależność”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Gwarek” oraz zaprzyjaźnionych chórów: Echo, Żaby, Canzona.

(zew)