To opowieść o szukaniu miłości, tęsknocie za uczuciami, sile rodziny – tak o swojej najnowszej realizacji opowiada pochodzący z Trzebini Tomasz Jurkiewicz, reżyser filmu „Każdy ma swoje lato”. Od piątku produkcję można zobaczyć w sumie w 90 kinach w całej Polsce, w tym w trzebińskim „Sokole”.

Premiera filmu "Każdy ma swoje lato"Podczas premiery filmu "Każdy ma swoje lato"

Film kręcono głównie w Trzebini. Na ekranie można zobaczyć ciekawe zakątki gminy, m.in. Ośrodek Rekreacyjny Balaton, Kozibród, trzebiński Rynek, pomieszczenia Willi Not na osiedlu Siersza, kominy Elektrowni Siersza, a także trzebiński market Intermarche, gdzie rozgrywa się niejedna scena.

- Nasza przygoda z filmem rozpoczęła się parę lat temu, gdy otrzymaliśmy dofinansowanie z Instytutu Sztuki Filmowej na obraz, który pierwotnie nosił nazwę „Praktykant”. Stanęliśmy wówczas przed wyzwaniem, bo budżet był skromniejszy niż nasze oczekiwania. Postanowiliśmy więc przyjechać do Trzebini, którą dobrze znam. Spędziłem tu pierwsze trzydzieści lat życia – mówi reżyser Tomasz Jurkiewicz. Jak dodaje, bohaterami „Każdy ma swoje lato” są mieszkańcy małego miasta, tęskniący za prawdziwym uczuciem, zrozumieniem, spotkaniem bratniej duszy, którzy czasem zapominają, że zmianę świata trzeba zacząć od siebie.

- W produkcję zaangażowało się wiele życzliwych nam osób. Szczególne słowa podziękowania należą się burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi i jego zastępcy Anicie Lipnickiej – podkreśla Tomasz Jurkiewicz.

Burmistrz Trzebini objął honorowy patronat nad przedsięwzięciem. Jarosław Okoczuk zobaczył film jako jeden z pierwszych widzów podczas premierowego pokazu w piątek, 12 marca.

- Cieszy mnie, że pokazano tyle ciekawych zakątków naszej gminy. Świetna gra aktorów. Zachęcam do obejrzenia filmu i odwiedzenia Trzebini – burmistrz Jarosław Okoczuk zaprasza do trzebińskiego kina „Sokół”, gdzie film można oglądać do 25 marca. Reperatur kina dostępny jest na stronie kino.tck.trzebinia.pl.

Producentem „Każdy ma swoje lato” jest Magdalena Sztorc z Before My Eyes. Koproducentem Telewizja Polska. Film otrzymuje bardzo dobre recenzje. Został wyróżniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w ubiegłym roku.