To tytuł koncertu, na jaki zaprasza Dwór Zieleniewskich w Trzebini. Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu "The Children Sing for World Peace". Wstęp wolny.

plakat
Biorą w nim udział młodzi artyści ze szkoły muzycznej w Kiszyniowie (Mołdawia) oraz w Odessie (Ukraina) z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu kameralnego instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi działającego pod nazwą „Mountain Silence”. Z gośćmi wystąpi Chór II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie oraz Chór "Echo" działający przy Trzebińskim Centrum Kultury.

W repertuarze około godzinnego, wielowątkowego koncertu znajdą się utwory klasyczne, sakralne i rozrywkowe oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim (język wywodzący się z sanskrytu, który uważany jest za najstarszy język świata) i angielskim autorstwa Śri Chinmoya, pochodzącego z Indii humanisty, ambasadora pokoju działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Śri Chinmoy tworzył liczne programy o tematyce pokojowej: koncerty, wystawy, wykłady, konferencje i spotkania członków Sekretariatu ONZ z ambasadorami i delegacjami z całego świata. Na koniec koncertu zabrzmi wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa Norberta Blachy.

Koncert odbędzie się we wtorek 7 marca o godz. 18.00.